HopeIT hackathon. Tworzyli aplikację, która pomoże chorym dzieciom

Przemek Gałecki, GN | Utworzono: 2017-10-28 08:13 | Zmodyfikowano: 2017-10-27 20:10
A|A|A

Maraton programowania zaplanowano w Centrum Technologii Audiowizualnych we Wrocławiu. 15 drużyn składających się z minimum 3, a maksymalnie 5 osób spędziło 24 godziny, aby napisać aplikację pomagającą zbierać pieniądze dla Fundacji na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową. - Prawie cała noc, niestety, nie wytrzymałem, poszedłem na godzinę się zdrzemnąć. HopeIT polega na tym, żeby wykorzystać potencjał drzemiący w community informatyków w pożytecznym celu. - tłumaczy Kamil Kondrat, jeden z uczestników.

Aplikacja, która wygra te 24 godzinne zmagania programistów to prototyp. Pełną wersję trzeba będzie jeszcze udoskonalić przed publikacją. Która z drużyn wygra dowiemy się w niedzielę.

Agnieszka Aleksandrowicz, prezes fundacji działającej przy Przylądku, nie ukrywa, że była zaskoczona, gdy zgłosili się do niej organizatorzy tej akcji:

Wydarzenie odbyło się w Centrum Technologii Audiowizualnych. Czy da się w 24 godziny zaprojektować i wykonać aplikację? Odpowiadała przed imprezą Maja Tomasiak, koordynatorka akcji:

Agnieszka Aleksandrowicz nie ukrywa, że ośrodek do tej pory nie miał wirtualnego narzędzia, które pomagałoby zdobywać środki na leczenie:

Przylądek Nadziei to największy dziecięcy ośrodek przeszczepowy w Polsce, który wykonuje ponad połowę wszystkich transplantacji szpiku u dzieci w Polsce.

 

 

REKLAMA
Reklama