Wiadomości drogowe Radia Wrocław

, BT | Utworzono: 2017-10-04 15:15
A|A|A

Dziś nie inaczej jak od kilku tygodni zakorkowana jest A4 między węzłami Brzezimierz, a Wrocław Wschód w stronę stolicy Dolnego Śląska. Korek teraz jest stosunkowo niewielki - ma trzy kilometry.

Jadący objazdem tej trasy, czyli 94 utkną na światłach w Oławie. Tłoczno zaczyna się robić na wylotówkach ze stolicy regionu, zwłaszcza na piątce do Trzebnicy między Psarami a Krynicznem, Średzka i Kosmonautów oraz Strachocińska.

Z minuty na minutę aut przybywa w centrum i okolicy, zwłaszcza na Podwalu między placem Jana Pawła II a dworcem świebodzkim oraz na placach Dominikańskim, Społecznym i Grunwaldzkim.

I jeszcze na koniec - moim zdaniem - rewelacyjna wiadomość. Od dziś kierowcy jeżdżący drogą wojewódzką Trzebnica - Oborniki Śląskie nie muszą już jeździć objazdem przez fragment ruchliwej drogi krajowej nr 5.

Zakończono najważniejsze prace drogowe (prowadzone na drodze wojewódzkiej 340 w związku z budową węzła drogowego przyszłej drogi ekspresowej S5) i możliwe było przywrócenie ruchu pod wiaduktem.

Kierowcy mogą już również korzystać z czterech łącznic oraz dwóch nowych rond, które stanowić będą część przyszłego węzła Trzebnica drogi S5.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama