Radio Wrocław Kultura: nowamuzyka #31 (3.10 - 8.10)

Radio Wrocław Kultura | Utworzono: 2017-10-05 10:30 | Zmodyfikowano: 2017-10-05 10:30
A|A|A

Radio Wrocław Kultura: nowamuzyka #31 (3.10 - 8.10)


ZOLA JESUS – Exhumed

Słuchając najnowszego singla artystki (właściwie Niki Danilovej), zdecydowanie powinno się mieć na sobie elementy srebrnej biżuterii. A przynajmniej patrząc na monochromatyczny teledysk, w którym Zola Jesus pojawia się jako zjawa... ale nawet opary czosnku nie sprawią, że połączenie mechanicznego perkusyjnego pulsu z dźwiękami wiolonczeli stanie się mniej intrygujące.


CHARLOTTE GAINSBOURG – Deadly Valentine

Świetny teledysk, w którym Gainsbourg opowiada o związku dwojga ludzi jako „ścieżce wyznaczającej bieg życia”. Dla wnikliwych, nie do przeoczenia tropy znane z Kubricka czy von Triera, muzyka z kolei orbituje wokół Giorgio Morodera i Daft Punk, będąc wyraźnym ale jednak tłem dla przygaszonego wokalu Francuzki. „Deadly Valentine” zapowiada jej listopadowy album „Rest” .


SUSANNE SUNDFØR – Undercover

Piękna ballada będąca propozycją dla wszystkich tych, którzy cenią sobie nienarzucająca się choć mimo to niesłychanie silną i sugestywną ekspresję.


BELLE & SEBASTIAN – We Were Beautiful

Nowy singiel Szkotów nie zapowiada większej premierowej całości (zresztą „We Were Beautiful” został nagrany już przed rokiem), ale towarzyszy ogłoszonej właśnie trasie koncertowej (luty-marzec 2018 r.), niestety omijającej Polskę.


PAULINA PRZYBYSZ – Pirx

Zero fantastyki, za to sól życia – miłość. W wydaniu Pauliny Przybysz niepolukrowana, normalna, ludzka, z wszelkimi jej odkształceniami i nienazwanymi osobistymi trajektoriami. Trzeba przyznać, że jest to piękny lot. „Królowa dygresji” ostatnio porusza ważne tematy i taka ma też być cała nadchodząca płyta Pauliny Przybysz („Chodź Tu”, wyd. 6 październik).


AMADOU & MARIAM – Bofou Safou

Amadou Bagayoko i Mariam Doumbia poznali się w połowie lat 1970 w ośrodku dla niewidomych (Mali’s Institute for the Young Blind). Tam zaczęli występować w ramach Eclipse Orchestra, by w latach 1980, już jako małżeństwo, dać się poznać jako Amadou & Mariam.
Malijski blues, zmieszany z nomadycznymi rytmami zapewnił im zainteresowanie Steviego Wondera, U2 czy Blur, u boku których występowali. „Bofou Safou” pochodzi z wydanego końcem września albumu „La Confusion

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama