DAB+ Literatura w Radiu Wrocław Kultura [SŁUCHAJ OD 16:00]

Wiktora Talaga, Jacek Antczak | Utworzono: 2017-10-05 13:50 | Zmodyfikowano: 2017-10-05 13:50
A|A|A

fot. CC0 Public Domain

Po godz. 16:10 wraz z pisarką Beatą Maciejewską odbędziemy nietypowy spacer. W dwóch tomach "Spacerownika wrocławskiego" odkryła przed nami wiele miejskich i turystycznych tajemnic. Teraz pora poszerzyć horyzonty za sprawą wydanego niedawno "Spacerownika dolnośląskiego".

O godz. 17 zawita kolejna autorka, także z nową książką. "Iłła" autorstwa Joanny Kuciel-Frydryszak to prawdziwa historia Kazimiery Iłłakowiczówny, która zasłynęła jako sekretarz marszałka Piłsudskiego. Jednak na szczególną uwagę zasługuje jej działalność poetycka. Jej debiutem zachwycali się np. Stefan Żeromski czy Jarosław Iwaszkiewicz.

Na kwadrans przed 18 w studiu pojawi się Krzysztof Pielaszek, publicysta współpracujący m.in. z IGN Polska. Przedmiotem naszej dyskusji będzie pisanie recenzji, pozornie prostej formy wypowiedzi, która jednak wymaga od autorów posiadania szerszej wiedzy o opisywanym temacie oraz brania odpowiedzialności za własne słowa.

Z kolei o godz. 18:20 powitamy ostatniego z gości. Będzie nim Marcin Czerwiński, redaktor naczelny czasopisma "Rita Baum", z którym porozmawiamy o jego najnowszym numerze oraz o książce "Wstęga Mobiusa" Pawła Krzaczkowskiego od wydawnictwa Rita Baum.

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama