Legnica: Zgubiłeś rower? Zobacz, czy to nie Twój

Andrzej Andrzejewski, mk | Utworzono: 2017-10-05 09:43 | Zmodyfikowano: 2017-10-05 09:43
A|A|A

fot. Andrzej Andrzejewski

Jak myślicie, co kryją przepastne szafy? Jedna z nich wypełniona jest specjalistycznym sprzętem budowlanym: pilarki, wiertarki czy, wielkie szlifierki kątowe:

- Widocznie zbierali się z budowy i zapomnieli gdzieś tam, bo to policja przyniosła te rzeczy, które znaleźli przy budowach jakichś. Najbardziej nietypowe to są narty, garnitury dwa nowe są i płaszcze "vistuli". Nowe całkowicie.

Piotr Pawlaczek, szef biura rzeczy znalezionych podkreśla, że wszystkie zguby można odebrać w ciągu dwóch lat - za darmo. Później przedmioty przechodzą na własność znalazcy. Jeśli znalazca rezygnuje z nich to, trafiają na licytacje.
Pracownicy biura rzeczy znalezionych nie tylko przechowują zguby znalezione na terenie miasta, ale przede wszystkim szukają ich właścicieli.- Duże możliwości daje nam miejski monitoring -  dodaje Pawlaczek:

- Aktualnie mam portfel osoby, która zamieszkuje w Rzeszowie. Portfel z pieniędzmi zgubił w Legnicy. Tak, udało się ustalić osobę. Powiadomiłem go o odbiorze, telefonicznie rozmawialiśmy - ma sobie odebrać.

Najwięcej przedmiotów deponowanych w legnickim biurze rzeczy znalezionych, to zguby znalezione w pociągach Kolei Dolnośląskich. Właśnie dziś kolejarze przynieśli do ratusza dwie wielkie paczki wypełnione różnymi rzeczami.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama