Twój Vincent wchodzi na ekrany kin. Dziś premiera

Krzysztof Majewski | Utworzono: 2017-10-06 19:05 | Zmodyfikowano: 2017-10-06 19:05
A|A|A

To dzisiaj. Do kin wchodzi namalowany na 62 tysiącach obrazów "Twój Vincent" Doroty Kobieli i Hugh Welchamana. Biografia Vincenta Van Gogha powstawała przez cztery lata. To nietypowa animacja bo klatka po klatce namalowana. W projekcie brało udział 115 malarzy, wykorzystano 6,5 tysiąca tubek farby. Film opowiada o ostatnim, zagadkowym, tygodniu życia słynnego malarza. Co jeśli ktoś nie zna malarstwa van Gogha tłumaczy reżyserka Dorota Kobiela:

Film powstawał we Wrocławiu, w Gdyni i w Grecji, ale zdjęcia z aktorami, które stały się jego podstawą realizowano we wrocławskim Centrum Technologii Audiowizualnych oraz w studiu w Londynie. Ostatnio amerykański Hollywood Reporter wskazał "Twojego Vincenta" jako faworyta do Oscara.

Co można zrobić w tej sprawie, tłumaczy reżyser, zdobywca Oscara Hugh Welchaman:

- Wszystko co możesz zrobić w sprawie Oscarów to zadbanie by tak wiele jak to możliwe członków amerykańskiej akademii filmowej zobaczyło Twój film lub o nim usłyszało. 6 lat zajęło nam zrobienie tego filmu więc 6 miesięcy, które poświęcimy na jego promocję to żaden wysiłek - mówi Welchaman.

Wykorzystano 6,5 tysiąca tubek czyli 1300 litrów farby, obrazy malowało 115 malarzy. Jak mówią - nie zawsze ma się wenę, ale malować trzeba:

Film opowiada o ostatnim, zagadkowym, tygodniu życia słynnego malarza. Gra go Dolnoślązak - Robert Gulaczyk.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama