Trzy miesiące aresztu dla trojga pracowników wrocławskiego pogotowia

Elżbieta Osowicz | Utworzono: 2017-10-14 19:21 | Zmodyfikowano: 2017-10-13 16:08
A|A|A

zdjęcie ilustracyjne; fot. Andrzej Owczarek

"Zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące w stosunku do 3 osób, przy czym dyrektor przebywa w placówce leczniczej pod odpowiednim dozorem - informuje biuro prasowe wrocławskiego Sądu Okręgowego. Zgromadzony materiał w sprawie - jak czytamy w komunikacie - wskazuje na duże prawdopodobieństwo popełnienia zarzucanych czynów. U podstaw decyzji - jak czytamy dalej - leży także grożąca surowa kara oraz obawa matactwa. Postanowienia są nieprawomocne. Zatrzymani mają siedem dni na odwołanie się od decyzji sądu.

Przypomnijmy: dyrektor Pogotowia Ratunkowego we Wrocławiu, który usłyszał zarzuty niedopełnienia obowiązków i przekroczenia uprawnień, został z aresztu śledczego zabrany do szpitala. Jak potwierdza rzeczniczka prokuratury Małgorzata Klaus, dyrektor pogotowia  źle się poczuł i trzeba było wezwać ... pogotowie. Po zbadaniu  został w asyście policji przewieziony do szpitala. Jak już wcześniej informowaliśmy Wincenty M. został w czwartek  zatrzymany przez policję w związku ze śledztwem w sprawie działania na szkodę pogotowia. Wraz z nim zatrzymani zostali także  zastępca dyrektora ds. finansowych Stanisława O. i radczyni prawna pogotowia Joanna M. Śledczy zarzucają im między innymi nieprawidłowości przy inwestycjach prowadzonych w latach 2003 -2017, szkody na ponad 500 tysięcy złotych, mobbing wobec pracowników i tuszowanie śmierci pacjenta. Jak informuje rzeczniczka prokuratury podejrzani nie przyznali się do winy i złożyli obszerne wyjaśnienia.

O tym, że wrocławskie Pogotowie Ratunkowe jest na celowniku śledczych, mówiliśmy w czerwcu, kiedy do siedziby przy Ziębickiej wkroczyli policjanci i zabezpieczyli dokumenty oraz komputery placówki.

ZOBACZ:

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~WALA SZCZEPANIK
2018-01-03 09:38:56
z adresu IP: (81.245.xxx.xxx)
Ocena: 0
A JA PYTAM DLACZEGO KOMENTARZE SĄ USUWANE ????===PODEJRZEWAM ŻE CO UKNULI SPISEK MAJĄ DUŻE WPŁYWY I USUWAJA PRAWDĘ PISANĄ PRZEZ LUDZI ===POLSKA DEMOKRACJA !!!!!!!!!!!!!!
~Komentarz został usunięty
2017-12-23 06:55:58
z adresu IP: (37.47.xxx.xxx)
Ocena: 0
Komentarz został usunięty
~WALA SZCZEPANIK
2017-12-23 06:38:45
z adresu IP: (37.47.xxx.xxx)
Ocena: 0
ZWRACAM SIĘ KOCHANI DO WAS Z PROŚBĄ w pazdzierniku padły zarzuty wobec dyrektora zastępcy i radcy prawnego Pogotowia Ratunkowego we Wrocławiu rzucone przez osobnika z PLATFORMY OBYWATELSKIEJ który marzył o stanowisku dyrektora POGOTOWIA == chce zbudowac swoje życie na łzach i bólu ale te łzy i cierpienie JAK ECHO WRÓCĄ ==== Chciałam zobaczyć co się dzieje w tej smutnej sprawie i KOMENTARZE zniknęły PROSZĘ POMÓZCIE JAK ODZYSKAĆ TO CO PISALI LUDZIE w obronie dyrektora Pogotowia Ratunkowego BARDZO ZASŁUŻONEGO UCZCIWEGO CZŁOWIEKA
~WALA
2017-12-22 08:20:51
z adresu IP: (37.47.xxx.xxx)
Ocena: 0
DLACZEGO KOMENTARZE ZNIKAJĄ!!!!!!!!!!!! CZY DLATEGO ŻE OPOZYCJA PO KASUJE ?? CO SIĘ DZIEJE ?? KTO MI ODPOWIE ?????? PROSZĘ MI POMÓC JAK ODZYSKAĆ TE KOMENTARZE
~wala
2017-12-22 08:09:44
z adresu IP: (37.47.xxx.xxx)
Ocena: 0
NAPISAŁAM UWAGI ODNOŚNIE OKRUTNEJ NIESPRAWIEDLIWOŚCI WOBEC p.MAZURCA dyrektora Pogotowia Ratunkowego we Wrocławiu zgotowanej przez OSOBĘ Z PO I MOJE KOMENTARZE ZNIKNĘŁY === PROSZĘ MI POMÓC GDZIE MOGĘ ODNALEŻĆ !!! ALE TI SKANDAL JAK MOŻNA SKASOWAĆ PRAWDĘ W JAKIM ŚWIECIE JA ŻYJĘ ???
~Jpg
2017-10-14 10:27:42
z adresu IP: (94.254.xxx.xxx)
Ocena: 7
A gdzie był zarząd województwa? To oni nadzorują PR. Znowu coś otwierali albo zamykali.
~Zzz
2017-10-14 00:22:54
z adresu IP: (89.76.xxx.xxx)
Ocena: 2
Zapewne jest już kandydat na stanowisko...
~Zbyszek
2017-10-12 23:11:03
z adresu IP: (188.146.xxx.xxx)
Ocena: -16
P.Mazurca znam bardzo dobrze bo przez 26 lata pracowałem w Pogotowiu RATUNKOWYM WE WROCŁAWIU To zacny człowiek i bardzo dobry przełożony i super dyrektor.
~wala
2017-10-12 14:28:05
z adresu IP: (217.136.xxx.xxx)
Ocena: -14
Znam p. Mazurca dyrektora Pogotowia Ratunkowego we Wrocławiu JEST TO UCZCIWY ODDANY PRACY DYREKTOR zawsze służy pomocą nikt nie wychodzi z jego biura bez pomocy OSZCZERSTWA rzucane pod jego adresem TO KŁAMSTWA !!!! Zastanawiam się co chciał skorzystać ten pracownik chyba STANOWISKO == żyjemy w czasach wypełnionych zazdrością nienawiścią do drugiego człowieka ALE p. Mazurec do nich nie należy POŚWIĘCIŁ SWOJE ŻYCIE aby rozbudować i unowocześnić Pogotowie Ratunkowe === BARDZO WIERZĘ ŻE SPRAWA SZYBKO SIĘ WYJAŚNI A pomawiający zostanie ukarany !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
~Ron
2017-10-12 13:04:36
z adresu IP: (78.88.xxx.xxx)
Ocena: 2
Coś jest na rzeczy karetki to same merole i żadne inne defibrylatory to tylko lifepack 12lub 15 i żadne inne respiratory to tylko lifepack lub ventipack konkretne firmy konkretna kasa.
~Komentarz został usunięty
2017-10-12 12:14:48
z adresu IP: (87.99.xxx.xxx)
Ocena: 0
Komentarz został usunięty
~Mobing
2017-10-12 11:51:31
z adresu IP: (37.47.xxx.xxx)
Ocena: 15
Nareszcie - karma wraca
~Pracownik PR
2017-10-12 11:09:24
z adresu IP: (90.156.xxx.xxx)
Ocena: 15
Tadek- DZIĘKI!
~Lolek
2017-10-12 11:03:45
z adresu IP: (94.254.xxx.xxx)
Ocena: -3
Nieoficjalnie, był widziany przez pracowników ... same domysły