Radio Wrocław Kultura: Od Capitolu do Dialogu (WIDEO)

Grzegorz Chojnowski, Magda Piekarska | Utworzono: 2017-10-18 19:50 | Zmodyfikowano: 2017-10-18 11:22
A|A|A

Konrad Imiela, dyrektor Teatru Muzycznego Capitol we Wrocławiu. Po premierze 'Makbeta', który wywołuje i zachwyt, i rezerwę widzów, w trakcie festiwalu Dialog, na którym dyrektor (i jego teatr) jest obecny, przed kolejnymi atrakcjami sezonu.

Mikrogranty ESK. Tym razem Creative Youth of Wrocław i film, który chcą nakręcić o tym, że młodym ludziom się chce, są kreatywni i wcale nie są całkowicie pochłonięci życiem w świecie wirtualnym.

Jan Pogany, dyrygent, muzyk, kompozytor, szef festiwalu Brahmsa, organizator koncertów. Rozmawiamy m.in. o najbliższym. Wystąpi kontratenor Leo Garda, ale nie tylko, bo usłyszymy też Monikę Pietruszewską (wirtuozkę rzadkiego instrumentu - rożka angielskiego) oraz orkiestrę smyczkową z Monachium. W Synagodze Pod Białym Bocianem w sobotę. A w Sylwestra kolejny (siódmy już) koncert sylwestrowy w Auli Leopoldina.

Profesor Dariusz Kosiński, jeden z najwybitniejszych polskich teatrologów, uczestnik festiwalu Dialog od lat, dyrektor programowy Instytutu Teatralnego im. Raszewskiego, znawca Grotowskiego i naszych narodowych performansów społecznych. Przybył do nas tuż po festiwalowej debacie pt. 'Dialogu nie będzie? O sytuacji w polskim teatrze'.

Po 19:00 słuchaliśmy piosenek Jerzego Satanowskiego z galowego koncertu, który odbył się podczas 23. Przeglądu Piosenki Aktorskiej. Śpiewali m.in.: Hanna Banaszak, Stanisława Celińska, Katarzyna Groniec, Magda Kumorek, Joanna Liszowska, Justyna Szafran, Krystyna Tkacz... i inni wielcy.

POWTÓRKA PROGRAMU w środy od 8:00.

Do usłyszenia w odbiornikach z DAB+ (pamiętajcie, że w nowym numerze naszej gazety 'Emocje' można wygrać takie cudo), aplikacjach mobilnych, do zobaczenia na www.radiowroclawkultura.pl.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama