Doradcy emerytalni z Wrocławia najlepsi w Polsce

pk, mat. prasowe ZUS | Utworzono: 2017-10-24 21:50 | Zmodyfikowano: 2017-10-24 21:52
A|A|A

Garry Knight / Flickr / CC BY 2.0

Na pytanie o to, co najbardziej interesuje przyszłych emerytów, obie laureatki zgodnie odpowiadają, że wysokość przyszłej emerytury, dlatego klienci proszą doradców o wyliczenie kwoty na kalkulatorze emerytalnym. Zdaniem Doroty Szelezin większość osób jest zdecydowana przejść na emeryturę, skoro prawo daje im teraz taką możliwość.

Niestety, co podkreśla Agnieszka Krzemińska wciąż dużo osób, które składają wnioski o emeryturę, nie ma ustalonego kapitału początkowego a to ma bardzo duży wpływ na jej wysokość. Tymczasem naliczenie kapitału może zwiększyć kwotę wypłaty o kilkaset złotych.

Od 1 lipca doradcy emerytalni czekają na klientów we wszystkich placówkach ZUS w całej Polsce. Doradca ma za zadanie między innymi wyjaśnić nie tylko to, od czego zależy wysokość emerytury, ale także wyliczyć w kalkulatorze emerytalnym wysokość prognozowanego świadczenia w zależności od wskazanego przez klienta momentu przejścia na emeryturę. Doradca pośrednio podpowie, więc, który moment jest tym optymalnym do przejścia na emeryturę tak żeby wysokość świadczenia z ZUS była jak najbardziej korzystna, ale ostateczną decyzję w tej sprawie przyszły emeryt musi podjąć oczywiście sam. Żeby skorzystać z usługi doradcy emerytalnego wystarczy na dyspenserze/biletomacie w ZUS wybrać kategorię spraw „Emerytury/Renty”, a następnie usługę „Doradca emerytalny”.

W październiku weszły w życie przepisy obniżające wiek emerytalny dla kobiet do 60 lat i mężczyzn do 65 lat. Oznacza to, że w ostatnim kwartale 2017 r. na samym Dolnym Śląsku przybędzie około 28 tys. osób, które będą mogły przejść na emeryturę, co stanowi wzrost o 22 proc. w stosunku do liczby wniosków, które zostałyby złożone przy poprzednim, wyższym wieku emerytalnym. Wniosek o emeryturę można składać nie wcześniej niż na 30 dni przed osiągnięciem wieku emerytalnego.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama