Szkolna "żonglerka" w Trójcy. Uczniów przenoszą, zapisują, likwidują...

Piotr Słowiński | Utworzono: 2017-10-26 08:15 | Zmodyfikowano: 2017-10-26 08:15
A|A|A

Dolnośląski kurator oświaty, Roman Kowalczyk będzie dziś sprawdzał czy odwołanie wstrzymuje wykonanie decyzji wojewody. Jak podkreśla idzie o dzieci, a nie o prawne przepychanki, dlatego przestrzegł, że jeśli okaże się, że postanowienia nadzorcze są przez gminę ignorowane niezgodnie z prawem, władze państwowe mogą sięgnąć po najcięższe argumenty:

Wójt gminy wiejskiej Zgorzelec Piotr Machaj odpowiada, że to nie on, a rodzice zdecydowali o zabraniu uczniów z klas starszych z Trójcy. Przed rozpoczęciem roku szkolnego przenieśli 80 procent uczniów, bo ci nie chcieli chodzić do szkoły z maluchami:

Podczas spotkania wójt powiedział, że gmina nie jest przeciwna szkole w Trójcy, ale o jej losach przesądzają rodzice. Jedna z protestujących w obronie szkoły w Trójcy, Alicja Kołodziejska, odpowiada, że wbrew deklaracjom gmina choć dostała nakaz od wojewody, by ponownie otworzyć w Trójcy klasę szóstą, wcale tego nie robi:

Dolnośląski kurator oświaty Roman Kowalczyk powiedział Radiu Wrocław, że jeszcze dziś sprawdzi czy odwołanie gminy od decyzji wojewody faktycznie wstrzymuje natychmiastowe odtworzenie klasy szóstej w Trójcy. Jeśli tak, to sprawa, jak to ujął kurator, ugrzęźnie w sądach, jeśli jednak nie, to dla szkoły w Trójcy może znów zaświecić słońce:

Wójt Piotr Machaj podkreśla, że utrzymanie szkoły w Trójcy kosztuje rocznie milion 430 tysięcy złotych. To o milion więcej niż subwencja oświatowa, którą dostaje samorząd. Stąd pomysły na oszczędności.

Do szkoły w Trójcy, mimo braku pewności czy będzie, swoje dzieci i tak zapisało 6 rodziców. Ostatecznie ich dzieci trafiły do innych placówek. Wojewoda nakazał by wróciły, a gmina się odwołała. Przewodnicząca Rady Rodziców Barbara Bulak Sowa mówi, że ma poczucie, że to nie o szkołę idzie, a o udowadnianie kto ma rację:

W sprawie szkoły w Trójcy odbędą się kolejne spotkania.

REKLAMA
Zdjęcia

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Rodzic
2017-10-28 23:18:55
z adresu IP: (178.219.xxx.xxx)
Ocena: 4
Ja pamiętam jak chodziłam z córką na zakończenie roku szkolnego lub inne uroczystości zawsze gminę chwaliła dyrektorka. Ze szkola wyposażona dobrze że dzieci jeżdżą na basen i łyżwy a teraz już Gmina be nagle. Jak jeden człowiek potrafi ludziom zryc umysły. A ludzie jak te ćmy lecą .
~Rodzic
2017-10-28 23:12:18
z adresu IP: (217.99.xxx.xxx)
Ocena: 10
Nie rozumiem dlaczego głos w sprawie dzieci zabierają ludzie, którzy ich nie mają. Buntują innych , aby zyskać poparcie. Po co tam Starosta?Co ma do szkoły w Trójcy? Jestem w szoku po przeczytaniu listu odnośnie organizowanego balu, w którym m.in. pani dyrektor sugeruje jakoby Halloween wprowadzało dzieci w swiat okultyzmu.Za dużo w tej szkole zaczyna wprowadzać się religii. Wiem, co mam mówić dzieciom nie potrzebuję odgórnego sterowania:(
~maja
2017-10-28 20:21:33
z adresu IP: (78.10.xxx.xxx)
Ocena: -4
Dość przekrętów w Gminie!!!. Wójt powinien odejść a wraz z nim wiele jego i janika pupilków którzy zajmują wysokie stanowiska np. kierownik GOPS.
~Ela
2017-10-28 11:56:01
z adresu IP: (83.22.xxx.xxx)
Ocena: -2
Tak jak za tej kadencji to jeszcze nigdy w gminie nie bylo. Kłamstwa, kłamstwa i obłuda...
~Aga
2017-10-27 16:22:29
z adresu IP: (159.205.xxx.xxx)
Ocena: 1
Moje dziecko ukończyło szkołę w Jerzmankach,dostało się do szkoły średniej , bez problemu i korepetycji zdało maturę a teraz studiuje. Nie mam uwag do szkoły w Jerzmankach. Dajcie szanse Trójcy to zobaczymy jakie Asy wyjdą.Ja skąńczyłam szkołe na wiosce i też mam dobry zawód i fajną pracę.
~Taj
2017-10-27 09:58:25
z adresu IP: (31.0.xxx.xxx)
Ocena: 0
Ktoś zazdrości wyglądu Pani dyrektor, ale nie wygląd się liczy tylko to co się ma w głowie .A na każdym zdjęciu widać jak się reprezentują nasze władze, tragedia. Nadente......A dla dyrekcji najważniejsze Dobro dzieci i szkoły i już to nie raz udowodniła.
~EwKa
2017-10-27 07:31:39
z adresu IP: (94.254.xxx.xxx)
Ocena: 4
Czekam az ktos porowna inne szkoly gminne do ich dyrektorów....bo to jest duze pole do popisow haha ale hitem bedzie porownanie wygladu wladz gminy...:) ....pytanie tylko do czego......to dopiero wstyd nie....a tak na marginesie to ja chcialabym tak wygladac jak Pani Dyrektor :):)
~Des
2017-10-27 06:35:23
z adresu IP: (188.146.xxx.xxx)
Ocena: 6
Skoro dzieci mogą dojeżdżać to nauczyciele tym bardziej ich praca i bycie nauczycielem to służba słyszeli co mówił Pan kurator .
~Niki
2017-10-26 21:47:04
z adresu IP: (178.219.xxx.xxx)
Ocena: 4
Nauczyciel objazdowy...fantastyczny pomysł! Niech ta cudownie wykształcona kadra pedagogiczna z tak wspanialej SP Jerzmanki dojeżdża do nas do Trójcy!Wójt da na dojazdy,nie martwcie się! On da wybory sie zbliżają.A dyrektorka ...no coź-nie oceniajmy ludzi po okładce.I dajmy jej szanse!Stawiamy przecież na młodych.A że koleżanka...hmmm skoro razem pracowali to i koleżanka.Zgorzelec to nie Warszawa.
~Marta
2017-10-26 19:44:58
z adresu IP: (46.148.xxx.xxx)
Ocena: -8
8 letnia szkoła podstawowa w Trójcy to od razu był poroniony pomysł. W szkole nie ma żadnych pracowni specjalistycznych, nauczycieli z kwalifikacjami z chemii, fizyki, biologii itp, chyba że ktoś myśli o nauczycielach objazdowych. Rodzice którym zależy na edukacji i tak dali dzieci do Zgorzelca, zostali tylko ..... , a do tego popatrzcie a dyrektorke, koleżankę Dobrolowicza, tak ma wyglądać dyrektor wzór dla dzieci. Gratuluje
~Fran
2017-10-26 18:40:31
z adresu IP: (188.146.xxx.xxx)
Ocena: 5
Zgadzam się całkowicie wstyd kto nas reprezentuje..
~Gmina
2017-10-26 18:26:49
z adresu IP: (178.219.xxx.xxx)
Ocena: 3
Dość tej rozpusty, nierobstwa i kupowania statuetek. Wójt nie dba o mieszkańców gminy i edukację dzieci.Dla niego i Pana W. najwazniejsze są WYGRANE WYBORY, imprezy i nic więcej. Najwyższy czas z tym skończyć.
~Zadowolony uczeń
2017-10-26 16:23:31
z adresu IP: (83.26.xxx.xxx)
Ocena: 2
Proponuję zapytać dzieci, kto jest zainteresowany powrotem do szkoły w Trójcy ...
~Des.
2017-10-26 12:25:22
z adresu IP: (188.146.xxx.xxx)
Ocena: 6
Brawo rodzice nie dajcie swoich dzieci.Jesteśmy z wami.
~aaa
2017-10-26 12:18:32
z adresu IP: (178.219.xxx.xxx)
Ocena: 4
Rodzice mają swoje prawa i czas najwyższy żeby gmina zaczęła je respektować a nie narzucać własne widzimisię.
~Dudex
2017-10-26 11:22:22
z adresu IP: (37.47.xxx.xxx)
Ocena: 5
Jak zwykle władza ma w nosie ludzi. Oni(władza) się liczy. A ludzie potrzebni tylko jak są wybory. Mam nadzieję,że przy najbliższych zmieni się to diametralnie (chodzi o wójta i cała świtę łącznie z Panem W.)Który miesza najwięcej w tym. GONIC ICH WYSTARCZY JUZ ICH NICNIEROBSTWA I KARIEROSTWA. Czas na świeży oddech i na młodych.
~Marek
2017-10-26 10:55:52
z adresu IP: (178.219.xxx.xxx)
Ocena: -6
Kurator powiedział że dziecko ma obowiązek chodzić do Szkoły w Trójcy, w głowie mu się poprzewracało dziecko pójdzie tam gdzie rodzice je dadzą i gdzie chce iść !!!Dlaczego tyle na pisma nie odpisywał?? To jest gra polityczna PIS i kampania wyborcza Dobrołowicza,najpierw z dyrektorki poprzedniej zrobił wariatkę a teraz nową zaczynają kręcić. Wójt Machaj też nie jest bez winy żeby nie było.Mógł zrobić tą 6 klasę ewentualnie co ambitniejsi poszliby gdzie indziej i tyle.Całe szczęście że moje dzieci są już dorosłe
~Gość
2017-10-26 09:48:01
z adresu IP: (83.22.xxx.xxx)
Ocena: 8
Ciągle Jerzmanki mają to Jerzmanki mają tamto.... baza, wyposażenie, zajecia dodatkowe, tylko w jerzmankach jezyk angielski od 6 klasy...A rodzice w Trójcy i Osieku sami pozyskują pieniądze żeby wyposażyć klasy. A chyba wszystkie szkoły na terenie tej samej gminy?
~absolwent
2017-10-26 08:55:43
z adresu IP: (159.205.xxx.xxx)
Ocena: 11
Zaraz będzie że państwo atakuje gminę! Ja powiem że to gmina atakuje DZIECI!!! nikt w gminie nie martwi się ich losem, jeśli nie macie pieniędzy to ograniczcie swoje premie i zwolnijcie niepotrzebnych doradców!! Od DZIECI WARA!!!
~kicker
2017-10-26 08:26:51
z adresu IP: (31.11.xxx.xxx)
Ocena: 7
A na jednej fotce ho ho ho do szkoły by się szło :) Celne