Zamieszani w kulturę - Dagmara Bąk [ROZMOWA]

Miłosława Bożek | Utworzono: 2017-10-29 18:30 | Zmodyfikowano: 2017-10-29 18:30
A|A|A

Bohaterką niedzielnego cyklu "Zamieszani w kulturę" jest Dagmara Bąk – aktorka, absolwentka wrocławskiej szkoły teatralnej.

Dagmara opowiada o tym kiedy postanowiła zostać aktorką i jak odkrywała zespół „Gawęda”, gdzie aż do ukończenia liceum, tańczyła, śpiewała, poznawała scenę i jej kulisy, a co najważniejsze zdobywała pierwsze aktorskie szlify. Odpowiada na pytanie, dlaczego Warszawianka z urodzenia wybrała studia aktorskie akurat w stolicy Dolnego Śląska. Porozmawiamy o trudach edukacji, o żmudnej drodze do sławy i zaskakująco ciężkiej pracy, jaką jest aktorstwo.

Dzięki motywacji rodziny, postanowiła zostać aktorką. I choć na miejsce swoich studiów wymarzyła sobie Kraków, to Wrocław ją wybrał. W 2009 r. ukończyła PWST w stolicy Dolnego Śląska. Jeszcze w tym samym roku zagrała u Janusza Majewskiego w „Małej Maturze 1947” oraz w spektaklu „Koniec Pół Świni” Helmuta Kajzara w reż. Krzysztofa Boczkowskiego. Kolejne lata w jej karierze to m.in. główna rola w filmie „Among Us” Marco van Geffena, którego premiera odbyła się na festiwalu w Locarno w 2011 r.

Od 2014 roku możemy ją oglądać, w pierwszej polskiej serialowej produkcji HBO Polska, serialu "Wataha", w reż. Michała Gazdy, Kasi Adamik i Jana Matuszyńskiego, który właśnie powrócił na nasze ekrany z drugim sezonem. Przez kolejne lata grała w najpopularniejszych polskich serialach. Ale mogliśmy ją oglądać nie tylko w telewizji, zagrała jedną z głównych ról w filmie „Kop Głębiej” Konrada Szołajskiego, czy role w „Chce się żyć” Pieprzycy i w "Ataku Paniki” Pawła Maślony, który zadebiutował na tegorocznym Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

 

Aktorsko realizuje się nie tylko na małym i dużym ekranie, możemy ją oglądać na deskach warszawskich teatrów, w Teatrze Ekipa, ME/ST i Teatrze Małego Widza, oraz w krakowskiej Sztuce Na Wynos. Za rolę w spektaklu „Black Bird” Teatru Trzyrzecze w reż. Konrada Dulkowskiego otrzymała nagrodę indywidualną za kreację aktorską na festiwalu w Rybniku 2013 roku.

Dagmara śpiewa sobie czasami pewną piosenkę, którą zaśpiewała i nam:

I jak widać, życzenia się spełniają.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca czerwca 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.
Reklama