„Szczęściarz” i „Praca” wygrywają 8. American Film Festival

Ian Pelczar,mk | Utworzono: 2017-10-29 19:30 | Zmodyfikowano: 2017-10-29 19:30
A|A|A

Fot. AFF

Konkurs filmów fabularnych Spectrum wygrał film „Szczęściarz” Johna Carrolla Lyncha, z jedną z ostatnich ról słynnego aktora i muzyka Harry'ego Deana Stantona. Reżyserski debiut popularnego aktora zainspirowało życie i twórczość jednej z ikon kina niezależnego. – Harry Dean zagrał też główną rolę – opowiadał we Wrocławiu John Carroll Lynch. – Kiedy Harry się urodził, Hitler nie doszedł jeszcze do władzy w Niemczech. To niesamowite życie, przeżyć tak długi czas, chcieliśmy opowiedzieć m.in o zmianie świadomości, która się w tym czasie dokonała – zdradził w rozmowie w naszym studiu festiwalowym:

Był osiemnastoletnim żołnierzem marynarki wojennej, ze stanu, który nie słynął z tolerancji. Został kimś, kto był nawet ponad tolerancję. Tolerował inne style życia, nie tylko inną seksualność i cielesność. Akceptował każdego, nieważne kim ktoś był.

John Carroll Lynch o „Szczęściarzu” - wywiad

zdj. BTW Photographers

Werdykt publiczności chwalili krytycy. Debiut reżyserski aktora Johna Carrolla Lyncha zachwycił m.in Jakuba Demiańczuka z „Dziennika Gazety Prawnej”. – To film, który jest opowieścią pełną ciepła, wdzięku i miłości do ludzi:

W sekcji American Docs zwyciężył dokument „Praca” zrealizowany w więzieniu o zaostrzonym rygorze, w którym prowadzona jest niezwykła czterodniowa terapia dla ochotników. Biorą w niej udział także osadzeni.

Główna nagroda w konkursie Spectrum to 10, a w American Docs 5 tysięcy dolarów.

W nowym konkursie Ale Kino + wybrano trzy filmy, które głosami jurorów-kinomanów, trafią na ekrany telewizyjne. Będą to: „Złote wyjście”, „ Beach Rats” i „Mizogini”.

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama