Partia Razem chce bezpłatnych szczepionek dla dzieci i dorosłych

Przemek Gałecki | Utworzono: 2017-10-30 12:12 | Zmodyfikowano: 2017-10-30 12:12
A|A|A

Politycy Partii Razem na Dolnym Śląsku chcą, aby urząd marszałkowski refundował wszystkie zalecane przez Głównego Inspektora Sanitarnego szczepienia. Zarówno dla dzieci (rotawirusy, meningokoki, wirus brodawczaka HPV) jak i dla dorosłych (grypa, pneumokoki, ospa wietrzna, wirusowe zapalenie wątroby typu A i B, kleszczowe zapalenie mózgu, wścieklizna).

- Taka inwestycja w mieszkańców to czysty zysk – oszczędza pieniądze obywateli, którzy chcą się szczepić, i pieniądze publiczne, które są wydawane na leczenie i koszty powikłań, a także zapobiega epidemią - namawia prof. Wojciech Browarny z Partii Razem.

Petycja w tej sprawie została złożona w urzędzie marszałkowskim. Marszałek Cezary Przybylski nie zapoznał się jeszcze z dokumentem, ale mówi, że każda tego typu inicjatywa jest cenna. - Trzeba by było poszukać środków w instytucjach, które za zdrowie odpowiadają - mówi marszałek:

Partia Razem wylicza, że roczny koszt takiego programu szczepień to od kilku do kilkunastu milionów złotych. - W stosunku do kosztów leczenia grypy i jej powikłań - a to 4 mld złotych - to nie jest dużo - dodaje Wojciech Browarny.

Co na to politycy? Andrzej Jaroch, szef klubu PiS w sejmiku mówi: Będziemy całą mocą popierać pomysł. W podobnym tonie wypowiada się Marek Dyduch z SLD:

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama