DAB+ Muzyka w Radiu Wrocław Kultura [SŁUCHAJ 16:00-19:00]

Marta Malinowska, Maciek Przestalski | Utworzono: 2017-10-30 15:40 | Zmodyfikowano: 2017-10-30 15:40
A|A|A

Zaczniemy od wrocławskiego jazzu. Ten jak wiecie, ma się ostatnio bardzo dobrze, a dowodem na to jest zarówno zasłużona tegoroczna nagroda "Emocje", w kategorii muzyka rozrywkowa dla EABSów, jak i retransmitowany w niedzielny wieczór, świetny koncert Vertigo Jazz One. O swoich planach opowie też Tomek Kaczmarczyk - muzyk zespołu Slow.

Następnie spotkamy się z Lidią Pośpieszalską, której płyta "Podróże na chmurze" miała premierę kilkanaście dni temu. Poprzednie solowe wydawnictwo artystki ukazało się dekadę temu. Co w tym czasie zmieniło się jej muzyce, o czym dziś warto śpiewać i kogo tym razem zaprosiła do współpracy porozmawiamy około 16:45.

Sprawdzamy też co nowego dzieje się na klubowej scenie naszego miasta. W piątek otwiera się LVN czyli "efemeryczna przestrzeń taneczna". Jakie plany mają Bartosz Zalewski i Krzysztof Kolanek, którzy proponują nam pokojową koegzystencja gatunków, dowiemy się po 17:00.

Na koniec rozmowa z Bovską, która wystąpiła wczoraj do we Starym Klasztorze. Artystka opowiedziała nam o wpływie Akademii Muzycznej na brzmienie popowe, ścieraniu się światów muzycznego i wizualnego i o melodyjności języka polskiego.

Powtórka audycji we wtorek o 8:00.

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama