RWK: Goście, koncerty, nowe płyty i niespodzianka w DAB + Muzyka

, Maciej Przestalski | Utworzono: 2017-10-31 13:25 | Zmodyfikowano: 2017-10-31 13:58
A|A|A

Zaczęliśmy od wrocławskiego jazzu. Ten jak wiecie, ma się ostatnio bardzo dobrze, a dowodem na to jest zarówno zasłużona tegoroczna nagroda "Emocje", w kategorii muzyka rozrywkowa dla EABSów, jak i retransmitowany w niedzielny wieczór, świetny koncert Vertigo Jazz One. O swoich planach powiedział Tomek Kaczmarczyk - muzyk zespołu Slow.

Następnie  studio odwiedziła Lidia Pospieszalska, której płyta "Podróże na chmurze" miała premierę kilkanaście dni temu. Poprzednie solowe wydawnictwo artystki ukazało się dekadę temu. Rozmawialiśmy o tym co w tym czasie zmieniło się jej muzyce, o czym dziś warto śpiewać i kogo tym razem zaprosiła do współpracy.

Delikatnie z zaskoczenia wpadł do nas gość specjalny, Leszek Możdżer, który odkrył pierwsze karty odnośnie jego zbliżającego się nowego albumu.

 Sprawdziliśmy też co nowego dzieje się na klubowej scenie naszego miasta. W piątek otwiera się LVN czyli "efemeryczna przestrzeń taneczna". Jakie plany mają Bartosz Zalewski i Krzysztof Kolanek, którzy proponują nam pokojową koegzystencja gatunków?

 

 Na koniec rozmowa z Bovską, która wystąpiła w niedzielę w  Starym Klasztorze. Artystka opowiedziała nam o wpływie Akademii Muzycznej na brzmienie popowe, ścieraniu się światów muzycznego i wizualnego i o melodyjności języka polskiego.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama