Afera futbolowa: PZPN popędza prokuraturę

Dominik Panek | Utworzono: 2008-02-10 23:20 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

Śledztwo prowadzi wrocławska prokuratura. PZPN chce jak najszybciej uzyskać od niej materiały, które pozwolą ukarać winnych korupcji w polskim futbolu.

- Bez komentarza – odpowiada prokurator Marek Kuczyński, naczelnik wrocławskiego wydziału do zwalczania przestępczości zorganizowanej. I dodaje, że nie będzie wypowiadał się na temat działalności PZPN, który jest organizacją funkcjonującą według własnych przepisów.

O karach za korupcję dyskutowało nadzwyczajne zgromadzenie statusowe PZPN. Ewentualne degradacje miałyby być zawieszane na 10 lat. Pod tymi propozycjami podpisali się przedstawiciele kilkunastu klubów, m.in. Zagłębia Lubin i Widzewa Łódź, które zostały niedawno zdegradowane za kupowanie meczów.

W śledztwie dotyczącym korupcji w polskim futbolu zarzuty postawiono łącznie ponad 100 osobom, a według nieoficjalnych informacji w dochodzeniu przewijają się nazwy około 35 klubów z pierwszej, drugiej i trzeciej ligi.

Oprócz Zagłębia Lubin, z dolnośląskich klubów został zdegradowany (z drugiej do czwartej ligi) jeszcze Górnik Polkowice. Łącznie ukarane zostały niemal 10 drużyny.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama