Siatkarze Cuprum wyraźnie gorsi w Jastrzębiu

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2017-11-03 21:45

Przed starciem w Jastrzębiu zespół z Dolnego Śląska wyprzedzał swych rywali o dwa punkty. Spodziewano się więc wyrównanego spotkania. Nic takiego jednak nie miało miejsca. Brązowi medaliści mistrzostw Polski okazali się zdecydowanie lepsi od Miedziowych i tym samym przeskoczyli ekipę Cuprum w tabeli.

Lubinianie, którzy w Jastrzębiu musieli sobie radzić bez kontuzjowanego przyjmującego Roberta Tahta, w żadnym z setów nie zdołali przekroczyć granicy dwudziestu punktów. Gospodarze od samego początku przejęli inicjatywę, w czym pomagała im skuteczna gra w ataku Salvadora Hidalgo Olivy i Macieja Muzaja. Podopieczni Patricka Duflosa mieli spore problemy w przyjęciu i inauguracyjną partię przegrali gładko do 17.

W drugim secie kibice zobaczyli nieco lepsza grę przyjezdnych, ale lubinianom impetu wystarczyło tylko do stanu 9:9. Potem znów przewagę zbudowali jastrzębianie, którzy ponownie triumfowali 25:17.

Trzeci set to ponownie skuteczna gra Jastrzębskiego Węgla i wyraźny brak atutów po stronie gości. Lubinianie przegrywali już 5:12 i nie zdołali odwrócić losów spotkania. Trzecia porażka Miedziowych w sezonie stała się faktem.

Jastrzębski Węgiel - Cuprum Lubin 3:0 (25:17, 25:17, 25:18)

Jastrzębski Węgiel: Sobala (5), Kampa (2), De Rocco (16), Kosok (3), Muzaj (18), Hidalgo Oliva (19), Popiwczak (libero).

Cuprum Lubin: Kaczmarek (10), Michalski (5), Pupart (7), Hain (5), Masny (2), Terzić (5), Kryś (libero) oraz Patucha (1), Gorzkiewicz, Biegun (1).

MVP: Maciej Muzaj (Jastrzębski Węgiel).