Radio Wrocław Kultura DAB+ Sztuka, środa 16-20, Maciek Przestalski

Maciej Przestalski | Utworzono: 2017-11-08 22:14 | Zmodyfikowano: 2017-11-08 22:18
A|A|A


Od najbliższej soboty Muzeum Pana Tadeusza oglądać będzie można "Tak to widzę!" czyli efekty cyklu warsztatów z fotografii otworkowej dla dzieci, który zainspirowała Jadwiga Nowak-Jeziorańska – żona słynnego „Kuriera z Warszawy”. O działaniach na Dolnym Śląsku i zdjęciach tworzonych w oparciu o część ekspozycji stałej "Misja: Polska" opowiadają Monika Nowak i Lucyna Kościelniak.

Posłuchaj całej rozmowy:


 

W piątek w Muzeum Współczesnym Wrocław otwarta zostanie wystawa "Miesięcznik „Fotografia” 1953–1974". O czasopiśmie które przez 22 lata kształtowało i komentowało oblicze artystycznego i amatorskiego życia fotograficznego, będąc najprężniejszym periodykiem o tej tematyce w Europie Wschodniej mówią kuratorzy Agata Ciastoń i Paweł Bąkowski.

Posłuchaj całej rozmowy:


Muzeum Narodowym trwa "Moda na Cranacha" - wystawa ukazująca malarstwo doby Reformacji we Wrocławiu i na Śląsku przygotowana z okazji 500-lecia upublicznienia przez Marcina Lutra 95 tez w Wittenberdze. Kluczem do tej prezentacji jest malarstwo Lucasa Cranacha Starszego i jego kręgu. Po ekspozycji oprowadza nas kurator Marek Pierzchała.

Posłuchaj całej rozmowy:


Katarzyna Perlak zaprasza do BWA Studio, gdzie w najbliższy piątek "Polskie Wesele Bez Cenzury - impreza performatywna". Zapowiadany jest rodzaj zbiorowego performansu - wesela. Będzie to zatem spektakl, sympatyczny, paradny, w trakcie którego zamanifestują różne tożsamości, stroje i poglądy, ale nie pozbawiony będzie napięć, ludyczności i społecznych konwenansów.

Posłuchaj całej rozmowy:


Od poniedziałku na placu przed Centrum Historii Zajezdnia oglądać można wystawę "Wrastanie. Ziemie Zachodnie i Północne. Początek". To zajmująca powierzchnię 200 metrów kwadratowych instalacja, do której zwiedzający wchodzi niejako do labiryntu. O politycznych, gospodarczych, ale przede wszystkim społecznych konsekwencjach przesunięcia granic Polski w 1945 roku rozmawiam z Juliuszem Woźnym.

Posłuchaj całej rozmowy:


Bądź na bieżąco i zajrzyj na www.facebook.com/rwkultura.
Słuchaj Radia Wrocław Kultura w cyfrowej jakości DAB+, na stronie
www.radiowroclawkultura.pl albo tu:

Słuchaj Radia Wrocław Kultura (link do streamu jest dostępny TUTAJ)

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
NA ANTENIE
MarekObszarny
Marek Obszarny
 12:00 - 13:00
Reakcja 24
Zapraszam
Reklama