Max Fricke będzie jeździć w żużlowej drużynie z Wrocławia

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2017-11-15 07:33 | Zmodyfikowano: 2017-11-15 07:33

21-letni Australijczyk uchodzi za jednego z najbardziej utalentowanych żużlowców młodego pokolenia. W 2016 roku wywalczył zdobył tytuł Indywidualnego Mistrza Świata Juniorów. W tym sezonie był jednym z liderów ekstraligowego ROW Rybnik, zadebiutował także w cyklu Grand Prix. Kibice we Wrocławiu mogli oglądać Maxa Fricke'a podczas turnieju żużlowego w ramach The World Games 2017 na Stadionie Olimpijskim. Reprezentacja Australii zdobyła wówczas srebrny medal Światowych Igrzyskach Sportowych, przegrywając tylko z Polakami.

Działacze Betardu Sparty Wrocław nie podali, ile wyniosła kwota transferu. Szefowie klubu z Rybnika, w którym występował Fricke, wcześniej deklarowali, że za zwolnienie Australijczyka z ważnego kontraktu oczekują 360 tysięcy złotych.

Max Fricke jest drugim żużlowcem pozyskanym w tym oknie transferowym przez Betard Spartę. Wcześniej do zespołu wicemistrzów Polski przyszedł młody Rosjanin Gleb Czugunow. Wrocławską drużynę opuścili natomiast po sezonie Szymon Woźniak i Tomasz Jędrzejak.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.