Wicemistrz Polski w jeździe na czas w CCC Sprandi

Piotr Pietraszek/cccsport.eu | Utworzono: 2017-11-15 08:30

Pod koniec października CCC Sprandi ogłosiło zamknięcie składu na sezon 2018, który miał liczyć dwadzieścia nazwisk. Na skutek różnych zawirowań nie doszło jednak do podpisania umowy z Maciejem Paterskim, przez co powstał jeden wakat. Grupa uzupełniła skład Sajnokiem. Młody kolarz to jedna z naszych nadziei na medale olimpijskie podczas igrzysk w Tokio.

- Cieszę się z podjętej decyzji. Ostatnio trochę krążyłem po świecie i nie zawsze było to dla mnie dobre – mówił 20-latek dla oficjalnej strony internetowej Pomarańczowych. - CCC Sprandi Polkowice jest stabilną grupą i myślę, że wszystko pójdzie w dobrym kierunku - dodał kolarz, który zapowiedział, że w nadchodzącym sezonie chce łączyć jazdę na torze z szosą.

W tym roku Szymon Sajnok jeździł w kontynentalnej grupie Attaque Team Gusto. Jako kolarz tego zespołu wygrał m.in. prolog Tour de Kumano oraz zdobył srebro mistrzostw Polski w jeździe indywidualnej na czas. Był to dla niego kolejny medal krajowego czempionatu w tej konkurencji, gdyż w 2015 roku zdobył złoto w kategorii junior.

W minionym sezonie reprezentował Polskę w prestiżowej etapówce dla orlików, Tour de l’Avenir, gdzie jechał z innymi zawodnikami polkowickiej ekipy, Michałem Palutą, Piotrem Brożyną i Alanem Banaszkiem. W biało-czerwonych barwach zajął też 24. miejsce w jeździe na czas na mistrzostwach świata U23 w Bergen.

Największe sukcesy Szymon Sajnok odnosił na torze. Dwukrotnie wygrywał Puchar Świata elity w omnium – w Los Angeles i Apeldoorn, a we włoskim Montichiari wywalczył srebro mistrzostw Europy U23 w tej konkurencji. Sajnok był także drugi w niedawno zakończonym Pucharze Świata w Pruszkowie.