RWK DAB+ Sztuka: spacery, fotografia, wrocławski modernizm i nie-ludzki dizjan

BT | Utworzono: 2017-11-15 15:20 | Zmodyfikowano: 2017-11-15 15:20
A|A|A

Zaczynamy od Centrum Sztuki WRO gdzie trwa résumé tegorocznego biennale sztuki mediów. O "Dis/appointment" czyli warsztatach performatywnych z Andreyem Ustinovem oraz "Subiektywnym atlasie rzeczywistości" czyli spacerze rysunkowo-archiwalnym chwilę po 16:00 opowiedzą Agnieszka Kubicka-Dzieduszycka i Magdalena Kreis.

W galerii FOTO-GEN trwa wystawa "Czas" będąca przeglądem podstawowej problematyki i sposobów wyrazu obecnych w całej twórczości Andrzeja Dudka-Dürera - jednej z najbardziej konsekwentnych i rozpoznawalnych osobowości współczesnej polskiej sztuki. Około 16:45 odwiedzą nas autor wraz z kuratorem Adamem Sobotą.

Zdjęcia reportażowe z Tajlandii autorstwa naszego kolejnego gościa zostały docenione podczas Grand Press Photo 2017. W kategorii „Fotoreportaż - Życie codzienne” pierwsze miejsce zdobyła wrocławianka Anna Gondek-Grodkiewicz z którą porozmawiam po 17:20.

Ciekawy projekt "Kto widział...Modernizm" powraca. Bohaterami kolejnych działań staną się mieszkańcy przedwojennego osiedla WuWa i powojennych "Sedesowców". Do dzielenia się wspomnieniami związanymi z miejscem zamieszkania, archiwalnymi zdjęciami i historiami rodzinnymi po 17:40 zachęcać będą Ola Solińska, Aleksandra Krupa i Piotr Jakub Fereński.

Następnie design, a konkretnie BWA Dizajn, które w najbliższym czasie zwróci się ku projektowaniu którego podmiotami byliby nie ludzie lecz rośliny i zwierzęta. W jaki sposób taki dizajn byłby w stanie przebudować istniejące relacje między ludzkimi a nie-ludzkimi zwierzętami oraz innymi żyjącymi organizmami postaram się wyjaśnić w rozmowie z Moniką Rosińską i Agatą Szydłowską - kuratorkami wystawy "Zoepolis. Dizajn dla roślin i zwierząt" .

A na koniec "muzyka z galerii" przygotowana przez Michała Kwiatkowskiego. Tym razem to godzina ścieżki dźwiękowej do wystawy 'Biennale Sztuki Młodych „Rybie Oko 9” odbywającej się w Bałtyckiej Galerii Sztuki Współczesnej w Słupsku.

SŁUCHAJ RADIA WROCŁAW KULTURA

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama