Łukasz Kubot i Marcelo Melo w półfinale Masters

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2017-11-15 18:55 | Zmodyfikowano: 2017-11-15 18:55

Tenisista z Dolnego Śląska i jego brazylijski partner zdominowali na korcie amerykańskich braci bliźniaków, którzy przez wiele lat byli najlepszym deblem świata. Kubot i Melo już w trzecim gemie przełamali przeciwników. Wywalczonej chwilę później, już przy własnym serwisie, dwupunktowej przewagi zwycięzcy tegorocznego Wimbledonu nie oddali do końca seta.

W drugiej odsłonie inicjatywa także była po stronie Kubota i Melo. Przełamanie na korzyść Polaka i Brazylijczyka nastąpiło w siódmym gemie serwisowym. Na potwierdzenie swojej dominacji najwyżej klasyfikowany obecnie debel świata swoją wygraną przypieczętował kolejnym breakiem w dziewiątym gemie.

Kubot i Melo zaprezentowali tym meczu niemal bezbłędny tenis. Podczas godzinnej rywalizacji na korcie posłali siedem asów, nie popełnili podwójnego błędu serwisowego, a przy własnym podaniu wygrali 88 procent wymian.

Dla Kubota i Melo to drugie zwycięstwo w tegorocznej edycji Finałów ATP World Tour. Polak i Brazylijczyk, którzy jako jedyni w turnieju po dwóch kolejkach fazy grupowej nie stracili seta, zapewnili sobie udział w półfinale. W ostatnim meczu grupowym rywalami Kubota i Melo będą Brytyjczyk Jamie Murray i Bruno Soares z Brazylii.