Koszykarki nadal bez wygranej w eliminacjach Eurobasketu 2019

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2017-11-15 20:30

Weronika Gajda i Angelika Stankiewicz (obie z CCC Polkowice) oraz Agnieszka Kaczmarczyk ze Ślęzy Wrocław zdobyły łącznie 19 punktów. Żadna z nich, podobnie jak pozostałe reprezentantki Polski, nie była w stanie poprowadzić drużyny narodowej do sukcesu w Ankarze. Nasz zespół miał po raz kolejny olbrzymie problemy ze skutecznością. W całym meczu podopieczne Arkadiusza Rusina trafiły tylko co trzeci rzut z gry.

Początek był obiecujący, bo inauguracyjną kwartę nasz zespół wygrał 16:9. Polki słabą skuteczność nadrabiały twardą defensywą. Nie radziły sobie z nią Turczynki, które po 10 minutach miały już 9 strat na koncie.

Gdy na początku drugiej odsłony za trzy trafiła Paulina Misiek, przewaga biało-czerwonych powiększyła się do ośmiu punktów. Potem jednak nastąpił dramatyczny przestój w grze naszej reprezentacji. Turczynki zdobyły 15 punktów z rzędu i jeszcze przed końcem drugiej kwarty wyszły na prowadzenie.

Na początku trzeciej części meczu po rzucie z dystansu Tugce Canitez było już 44:33. Zespół znad Bosforu powiększał przewagę, bo Polki nadal miały duże problemy ze skutecznością ataku. Jedyną zawodniczką, która w miarę regularnie punktowała, była Aleksandra Pawlak. To za mało, by myśleć o skutecznym pościgu za rywalkami. Tym bardziej, że nasza kadra pozwalała przeciwniczkom na sporo w ataku. Efektem była dwucyfrowa przewaga Turczynek, która równo z końcową syreną wyniosła 20 punktów.

W drugim środowym meczu naszej grupy eliminacyjnej do ME 2019 Białoruś pokonała Estonię 80:63. Turczynki i Białorusinki po dwóch meczach mają komplet zwycięstw. Polska i Estonia pozostają bez wygranej.

Turcja - Polska 73:53 (9:16, 26:14, 21:12, 17:11)

Turcja: Cansu Koksal 14, Quanitra Hollingsworth 14, Olcay Cakir Turgut 11, Tugce Canitez 10, Ayse Cora 7, Bahar Caglar 5, Tilbe Senyurek 5, Merve Aydin 4, Pelin Bilgic 3, Elif Emirtekin 0.

Polska: Aleksandra Pawlak 12, Paulina Misiek 11, Weronika Gajda 9, Agnieszka Kaczmarczyk 8, Magdalena Ziętara 6, Justyna Żurowska-Cegielska 2, Magdalena Szajtauer 2, Angelika Stankiewicz 2, Karolina Poboży 1, Anna Makurat 0, Agnieszka Skobel 0, Julia Adamowicz 0.