Wyniki wyborów w PO na Dolnym Śląsku. Znamy też lidera PiS we Wrocławiu

, BT | Utworzono: 2017-12-03 10:48 | Zmodyfikowano: 2017-12-03 10:48
A|A|A

fot. zdjęcie ilustracyjne archiwum radiowroclaw.pl

Wojewódzkim Przewodniczącym PO został senator Jarosław Duda – był jedynym kandydatem i dotychczasowym komisarzem tej partii na Dolnym Śląsku. Duda utrzymał władzę także w powiecie wrocławskim pokonując Waldemara Wójcika.

W Wałbrzychu zmierzyli się były senator Roman Ludwiczuk, który otrzymał 7 głosów i poseł Izabela Mrzygłocka, która otrzymała ich aż 58 i została przewodniczącą. 

W Legnicy jedynym kandydatem był poseł Robert Kropiwnicki.

Wybory w PO po raz pierwszy miały charakter powszechny - głos do urny mógł wrzucić każdy działacz z legitymacją PO. Demokratyzacja wyborów jest dla nas niezwykle ważna - mówił przewodniczący PO Grzegorz Schetyna:

- Szukamy takiej pełnej demokracji, a jednocześnie wiedzy i pewności, że każdy z członków partii ma taki sam wpływ na jej los i personalne wybory.Wybory wewnętrzne w Platformie dotyczą partyjnych struktur wszystkich szczebli, oprócz przewodniczącego (kadencja Schetyny kończy się w 2020 r.) i zakończą się 16 grudnia, kiedy to zbierze się w nowym składzie Rada Krajowa. Ta wyłoni następnie członków zarządu partii.

Poznaliśmy także lidera miejskich struktur Prawa i Sprawiedliwości we Wrocławiu. Szefem zarządu w skład, którego wchodzą liderzy siedmiu wrocławskich okręgów (zgodnych samorządowymi komitetami wyborczymi) został Robert Pieńkowski (jednocześnie szef klubu PiS w radzie miasta). Na skarbnika miejskich struktur wybrano Piotra Maryńskiego, a sekretarzem został Łukasz Olbert (jednocześnie sekretarz okręgu PiS).

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama