Koszykarki Ślęzy przegrały w Krakowie z Wisłą

Robert Skrzyński | Utworzono: 2017-12-17 18:00

Od początku spotkania lepiej spisywały się zawodniczki Wisły, które po czterech minutach prowadziły 9:0, a pierwszą kwartę wygrały aż 23:9.

Dopiero w drugiej kwarcie Ślęza się przebudziła. Mistrzynie Polski ruszyły do odrabiania strat. Wygrały tę część meczu 17:11, ale po dwóch kwartach przegrywały 26:34.

Jednak po przerwie znów lepiej spisywały się zawodniczki Wisły. Dobrze grały Rodriguez i Reid. Trzecia część meczu zakończyła się wygraną Wisły 26:19. Przewaga gospodyń przed ostatnią częścią meczu wynosiła 15 punktów.

W ostatniej kwarcie Ślęza starała się wrócić do meczu, ale Wisła była dobrze dysponowana i nie pozwoliła sobie odebrać zwycięstwa. Wrocławianki wygrały tę część spotkania 20:14, ale cały mecz przegrały 65:74.

Wisła Kraków - Ślęza Wrocław 74:65 (23:9, 11:17, 26:19, 14:20)

Wisła: Leonor Rodriguez 16, Maurita Reid 14, Cheyenne Parker 13, Magdalena Ziętara 13, Sonja Greinacher 8, Giedre Labuckiene 6, Tamara Radocaj 4, Klaudia Niedźwiedzka 0.

Ślęza: Marissa Kastanek 15, Tijana Ajduković 14, Kourtney Treffers 12, Sharnee Zoll 10, Karina Szybała 8, Tania Perez Torres 4, Agnieszka Kaczmarczyk 2, Klaudia Sosnowska 0, Janis Boonstra 0, Sonia Ursu-Kim 0.