Policja zatrzymała kierowcę tira, który omal nie rozjechał pasażerów na przystanku [WIDEO]

Bartosz Szarafin | Utworzono: 2017-12-22 11:49 | Zmodyfikowano: 2017-12-20 11:49
A|A|A

Kierowcą okazał się 51 - letni mieszkaniec Konina - mówi aspirant sztabowy Wojciech Jabłoński z Komendy Wojewódzkiej we Wrocławiu. - W tej chwili ta sprawa jest wyjaśniana. Badamy okoliczności. Mężczyźnie została pobrana krew do badań. Musimy mieć pewność, czy kierowca jechał pod wpływem działania jakichś środków - dodaje.

Wiadomo na pewno, ze samochód ciężarowy marki Scania nie należał do kierowcy. Policja nie chce na razie ujawniać szczegółów, do momentu przesłuchania podejrzanego. Za to co zrobił, grozi mu nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Straż miejska z Dzierżoniowa opublikowała film, na którym widać wstrząsające zdarzenie. Strażnicy apelowali, by zgłaszali się świadkowie. "W dniu dzisiejszym tj. 20 grudnia 2017 roku o godzinie 9:05 na ulicy Piastowskiej miało miejsce zdarzenie drogowe z udziałem samochodu ciężarowego. Prosimy świadków zdarzenia o kontakt ze Strażą Miejska oraz KPP w Dzierżoniowie pod numerem telefonu 645-08-88 lub 997" - piszą strażnicy.

Na filmie widać stojący przy przystanku autobus i kilku pasażerów. W pewnym momencie miedzy autobusem a przystankiem pojawia się rozpędzona ciężarówka, która jedzie po chodniku. Ludziom udaje się schować. Autobus zostaje lekko uderzony i przesunięty.

Kierowca ciężarówki odjechał...

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~bartek
2017-12-21 08:58:51
z adresu IP: (5.174.xxx.xxx)
Ocena: -1
Ale jak zawsze domysły... magnez, spedycja zła, a może kierowca zasną? może coś mu sie stało? myślicie że specjalnie tak zrobił?
~Cogito
2017-12-20 21:58:32
z adresu IP: (83.30.xxx.xxx)
Ocena: 0
W Polsce nie trzeba islamskich zamachowców... Ludzie, co wy ma cie w głowach że usprawiedliwacie takie coś? Co trzeba mieć w głowie, żeby nagminnie jeździć 80-90 na tempomacie i wyprzedzać jeszcze jadące przepisowo osobówki w terenie zabudowanym? Komu brakuje tych 100k kierowców? Chyba nie polskiemu społeczeństwu, które dopłaca do biznesów januszom transportu. TIRy na tory a wariatów drogowych za kratki z dożywotnim zakazem prowadzenia nawet roweru! Tyle w temacie.
~asa
2017-12-20 19:39:37
z adresu IP: (31.0.xxx.xxx)
Ocena: 0
Wszystkie autobysy maja dzis kamery na czole, które pokazują co sie dzieje przed autobusem. No chyba, że firma spod latarni w mieścinie zabitej dechami...
~rafal
2017-12-20 18:52:56
z adresu IP: (94.254.xxx.xxx)
Ocena: -2
Na moje domysły to owa ciężarówka jechała z dostawą do lub z Bricomarche bądź też Kauflandu. Stawialbym na Bricomarche, tam szukajcie na pewno na którymś monitoringu się musi pokazac
~rafal
2017-12-20 18:49:06
z adresu IP: (94.254.xxx.xxx)
Ocena: 1
Droga Policjo...skoro nie macie numerów rejestracyjnych to przejzyjcie monitoring najbliższych skrzyżowań w owym czasie, naczepa jest opisana, więc powinniście go znaleźć. Można też zadzwonić do firmy Van Cargo żeby sprawdzili które ich auta powinny być w tym czasie w tej okolicy. Najczęściej pojazdy ciężarowe są wyposażone w monitornig GPS.
~rafal
2017-12-20 18:45:41
z adresu IP: (94.254.xxx.xxx)
Ocena: -1
Ale urwal...co tu się odje..alo??? Dobrze, że nikomu się nic nie stało. Dla takiego czegoś nie ma usprawiedliwienia Panowie i Panie, sam jeżdżę i rozumiem, że można się zagapic ale to była przesada do tego uciekł i nawet nie sprawdził czy nie zrobil komuś krzywdy, zwykły kut..as. Jak widac Van cargo na plandece czyli możliwe, że przewoźnik z lubelskiego i pewnie kierowca zza wschodniej granicy, który nie zna w ogóle Polski i jadąc grzebie w Navi bo nie wie jak jechać a prawo jazdy kupione za worek ziemniakow.
~zagapił się
2017-12-20 18:27:18
z adresu IP: (31.0.xxx.xxx)
Ocena: -1
PPP Stuknij sie w czółko. Ja nikogo nie usprawiedliwiam. Mówię tylko, że to mozliwe, ze sie zagapił, co się często zdarza z duzo gorszymi skutkami. Widac ze kierujesz co najwyzej hulajnoga na codzien.
~nick
2017-12-20 18:16:00
z adresu IP: (89.70.xxx.xxx)
Ocena: -3
idioci w ciężarówkach, wożą kilkanaście, kilkadziesiąt ton a jeżdżą jak osobówkami. Potem wielki zawodowy bohater bo uniknął zderzenia.. Tiry na tory i spokój.
~zagapił się
2017-12-20 17:12:36
z adresu IP: (31.0.xxx.xxx)
Ocena: -7
Widac ze to nie był zamach. Dostanie mandat i tyle. Pewnie się zagapił i jak się ocknął to był na przeciw autobusu i żeby uniknąć czołówki zjechał w lewo, bo akurat był bliżej lewej strony jak się ocknął. Tak obstawiam, ale nie róbcie jakiejś afery nie wiadomo jakiej. Takie rzeczy się zdarzają i trzeba mieć swiadomosc, ze jak się wsiada do auta, to trzeba liczyc się z tym, ze się nie wróci. Jak się wychodzi na ulice w miescie, to niestety tez. Takie uroki motoryzacji...
~tHEpAWLO
2017-12-20 16:29:22
z adresu IP: (107.167.xxx.xxx)
Ocena: -2
TO DOPEIRO SWIR , DOBRZE ZA SFARCIL TYM RAZEM