Hubert Hurkacz awansował do 1/8 finału turniej w Nowej Kaledonii

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2018-01-02 07:15 | Zmodyfikowano: 2022-07-11 12:33

Mecz trwał godzinę i 51 minut - głównie ze względu na długą decydującą partię. Wcześniejsze dwie były bardzo jednostronne. Na inaugurację Hubert Hurkacz wygrał 6:2 przełamując Klahna w trzecim i piątym gemie - za każdym razem na przewagi.

W drugiej partii lepszy był Amerykanin, a kluczowym okazał się szósty gem, którego Polak przegrał do 15. W całym secie Hurkacz był gorszy 3:6.

W trzecim secie obaj tenisiści wygrywali swoje serwisy aż do stanu 6:6. Przełamanie w tie-breaku przyszło szybko. Hubert Hurkacz dokonał tego przy pierwszym i drugim podaniu rywala i objął prowadzenie 3:0. Za chwilę co prawda sam oddał punkt przy własnym serwisie, ale że dwie piłki później raz jeszcze przełamał Klahna to pewnie zmierzał do zwycięstwa. Polak rozstrzygnął tie-breaka na swoją korzyść 7:2 i po trwającej 57 minut partii mógł cieszyć się z awansu do kolejnej rundy.

Hubert Hurkacz - Bradley Klahn - 6:2, 3:6, 7:6 (2)

Kolejnym rywalem wrocławskiego tenisisty będzie Niemiec Tim Puetz.