Hurkacz i Przysiężny awansowali do półfinału debla challengera w Nowej Kaledonii

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2018-01-03 15:00 | Zmodyfikowano: 2022-07-11 12:34

Spotkanie w stolicy kraju, Numeii trwało zaledwie 68 minut. W pierwszym secie kluczowy okazał się ósmy gem. Chwile wcześniej Hubert Hurkacz i Michał Przysiężny wygrali swoje podanie do zera, a za chwilę przełamali rywali do 30 i serwowali na zwycięstwo w secie. Dziewiąty gem zaczął się rewelacyjnie - od prowadzenia dolnośląskiej pary 40:0 - ale potem do głosu doszli Włosi i zrobiło się 40:40. Kolejną piłkę wygrali jednak Hurkacz z Przysiężnym i w całym secie byli lepsi 6:3.

Druga partia to jednostronne gemy do stanu 3:3 i potem seria przełamań. Trzy należały do Polaków, dwa do ich rywali. Po ostatnim z nich Hurkacz i Przysiężny objęli prowadzenie 6:5 i kolejnego gema przy własnym serwisie skończyli do 30 wykorzystując pierwszą piłkę meczową.

Hubert Hurkacz / Michał Przysiężny - Savlatore Caruso / Federico Gaio 6:3, 7:5

Kolejnymi rywalami polskich tenisistów będzie francusko-niemiecki debel Hugo Nys, Tim Puetz. Niemiec pokonał dziś Hurkacza w drugiej rundzie singla w dwóch setach.