POGODA: W nocy deszcz i wiatr do 70 km/h

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2018-01-03 22:00
A|A|A

FOT: CC0 Public Domain

Sytuacja baryczna w Europie w ciągu dnia: przeważająca część kontynentu będzie pod wpływem niżów. Jedynie zachodnie krańce Płw. Iberyjskiego znajdą się w zasięgu klina Wyżu Azorskiego. Od zachodu do kraju napłynie cieplejsza masa powietrza polarnego morskiego.

Prognoza pogody:
W dzień początkowo zachmurzenie małe i umiarkowane, później od zachodu wzrastające do dużego. Wystąpią opady deszczu, początkowo możliwy także deszcz ze śniegiem. Okresami opady o umiarkowanym natężeniu. Temperatura maksymalna od 6°C do 8°C. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 70 km/h, południowy i południowo-zachodni.

Prognoza dla Sudetów i Przedgórza Sudeckiego:
W dzień zachmurzenie duże, jedynie początkowo także umiarkowane. Opady deszczu i deszczu ze śniegiem, początkowo także śniegu. Okresami opady o umiarkowanym natężeniu. Powyżej 800 m n.p.m. przyrost pokrywy śnieżnej do 8 cm. Temperatura maksymalna od 4°C do 6°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 80 km/h, południowy i południowo-zachodni.

W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) opady śniegu, okresami o umiarkowanym natężeniu. Temperatura od -5°C do -2°C. Wiatr od 65 km/h do 80 km/h, okresami do 120 km/h, południowo-zachodni i zachodni, powodujący zawieje i zamiecie śnieżne.

Warunki biometeorologiczne: niekorzystne.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama