Strefa Południa w Radiu Wrocław Kultura [21:00-0:00]

Paweł Iwanina | Utworzono: 2018-01-05 20:00 | Zmodyfikowano: 2018-01-05 20:00
A|A|A

Stany Zjednoczone to ogromny kraj, który przez wiele lat zmagał się z brakiem tożsamości kulturowej. Spotykając przypadkowego rozmówce i słuchając sposobu, w jaki wypowiada wyrazy, można zgadnąć, skąd pochodzi. Rozsiane po całej Ameryce miejsca różnią się między sobą bardziej, niż są sobie podobne. Stąd między innymi nacisk rządu na to, by każdy obywatel wiedział, że ma szanować flagę, bo to ta stała się rzeczą, która łączy ich wszystkich.

Począwszy od Południa dźwięki przechodziły długą drogę, zanim rozpowszechniły się w całej Ameryce. Jednak co stan to obyczaj, dlatego zauroczeni nowym sposobem grania pierwsi muzycy robili to samo, choć po swojemu i to dlatego dziś możemy słuchać całego bogactwa brzmień.

Bo słuchając miejskiego soulu czy rhythm and bluesa, w którym pogłos grzmi tak, jakby krzyk odbijał się od ścian ciasnej uliczki, osoby z innych regionów pomyślały: "To jest dobre, ale słuchaj, zagramy to inaczej".

W najbliższej Strefie Południa przysłuchamy się temu, jak grało się inaczej. Począwszy przez surowe, purytańskie Appalachy, na słonecznej, bezpruderyjnej Kalifornii skończywszy, posłuchamy tego, jak się zmieniało brzmienie. Do usłyszenia!

SŁUCHAJ RADIA WROCŁAW KULTURA

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama