Policyjny pościg w Legnicy. Zatrzymano 24-latka bez prawa jazdy

| Utworzono: 2018-01-05 12:02 | Zmodyfikowano: 2018-01-05 12:02
A|A|A

Do zdarzenia doszło w Legnicy na ulicy Ściegiennego. Funkcjonariusze Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Legnicy patrolując miasto chcieli zatrzymać do kontroli drogowej pojazd marki audi. Mężczyzna siedzący za kierownicą auta, widząc sygnały dawane przez funkcjonariuszy, gwałtownie przyspieszył. Policjanci podjęli pościg.

Kierujący pomimo sygnałów świetlnych i dźwiękowych nie zamierzał się zatrzymać i poddać kontroli drogowej. Chwilę później mężczyzna na ulicy Wazów w Legnicy zatrzymał pojazd. Następnie wybiegł z audi i zaczął uciekać. Policjanci podjęli pieszy pościg za kierowcą.

Po kilkunastu metrach biegu na torowisku przy ulicy Łokietka zatrzymali 24-letniego mieszkańca Legnicy. Jak się po chwili okazało mężczyzna uciekał, ponieważ posiada aktywną decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.

Funkcjonariusze zatrzymanego mężczyznę osadzili w policyjnym areszcie, a pojazd usunęli pomocą drogą. Za niezatrzymanie się do kontroli drogowej kierowcy grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia pojazdów do 15 lat.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama