Mocna książka o korporacjach i Tytus we Wrocławiu w Radiu Wrocław Kultura [WIDEO]

Jacek Antczak, Łukasz Śmigiel | Utworzono: 2018-01-09 21:11 | Zmodyfikowano: 2018-01-09 21:11
A|A|A

Artur Zygmuntowicz (nominowany niegdyś przez Magazyn "Podróże" do tytułu Podróżnika Roku) i autor reportażu, pt. „Ziemia o ludzkiej twarzy – szlakiem romantyków i pozytywistów” swoją drugą książką zaskoczy a pewnie i mocno wstrząśnie. "Piłeczki w palcach żonglerów" (wyd. Stapis) to opowieść niemoralnych zasadach i tajemnicach firm farmaceutycznych i korporacyjnych stosunkach, które autor doskonale zna z autopsji i postanowił o nich opowiedzieć. Książka powstawała przez kilka lat i bazuje na ponad 150 rozmowach przeprowadzonych z byłymi i obecnymi pracownikami firm farmaceutycznych.

W studiu RWK mieliśmy też wyjątkowego gościa – Tytus de Zoo, bohatera słynnej serii komiksowej, pt. „Tytus, Romek i A'Tomek”. Wraz z Tytusem przybyli do nas Krzysztof Żyła i Jan Garnecki z Centrum Historii Zajezdnia, którzy opowiedzą o wystawie, pt. ŚWIAT „TYTUSA, ROMKA I A’TOMKA” PAPCIA CHMIELA – INSTYTUT WSZECHZBYTKÓW PROFESORA TALENTA. Niezwykła ekspozycja, którą można oglądć do marca 2018 jest hołdem dla artysty rysownika oraz ucieleśnieniem marzeń wielu tysięcy fanów, którzy dzięki niej będą mogli przenieść się w komiksowy świat.

Program literacki w Radiu Wrocław Kultura prowadzą: Jacek Antczak i Łukasz Śmigiel. Zapraszamy co czwartek od godz. 16 do 19 (powtórka w piątki od 8 do 11).

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama