"Twój Vincent" z nominacją do BAFTY

Jan Pelczar | Utworzono: 2018-01-09 15:40 | Zmodyfikowano: 2018-01-09 15:40

Nie ma dnia bez wyróżnienia dla malarskiej animacji, która powstawała m.in we Wrocławiu. W nocy z niedzieli na poniedziałek "Twój Vincent" przegrał Złoty Glob z najnowszą animacją Pixara. Dziś i "Coco" i "Vincenta" nominowano do nagrody Brytyjskiej Akademii Filmowej. Statuetki BAFTA zostaną wręczone 18 lutego w Londynie.

Rywalem "Vincenta" i "Coco" jest nagrodzony przed rokiem we Wrocławiu Europejską Nagrodą Filmową francusko-szwajcarski film animowany "Nazywam się Cukinia".

W pozostałych kategoriach najwięcej nominacji - dwanaście - uzyskał "Kształt Wody" Guillermo del Toro. W kategorii najlepszy film zmierzy się z triumfatorem Złotych Globów, filmem "Trzy billboardy za Ebbing w Missouri" oraz "Czasem mroku", "Dunkierką" i filmem "Tamte dni, tamte noce". "Czas mroku" i "Trzy billboardy za Ebbing w Missouri" mają po 9 nominacji. Znów szansę na statuetki mają aktorscy laureaci Złotych Globów: Gary Oldman za rolę Winstona Churchila w "Czasie mroku", Frances McDormand za "Trzy billboardy" i Saoirse Ronan ("LadyBird"). Oprócz Oldmana, za główną rolę męską wyróżniono Daniela Day-Lewisa ("Nić widmo"), Daniela Kaluuyę ("Uciekaj!"), Jamiego Bella ("Film Stars Don't Die in Liverpool") i Timothee Chalameta ("Tamte dni, tamte noce"). Na liście nominowanych aktorek znajdziemy też Annette Bening ("Film Stars Don't Die in Liverpool") , Margot Robbie ("I, Tonya") i Sally Hawkins ("Kształt wody").

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.