Australian Open: Hubert Hurkacz awansował do drugiej rundy eliminacji

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2018-01-10 07:00 | Zmodyfikowano: 2018-01-10 07:00
A|A|A

fot. archiwum.radiowroclaw.pl

Wszystkie sety nie dość, że kończyły się po dziewięciu gemach to jeszcze trwały mniej więcej tyle samo - po prawie pół godziny.

Pierwszą partię 6:3 wygrał Hubert Hurkacz, a kluczowy okazał się czwarty gem w którym wrocławianin przełamał rywala do 15 i objął prowadzenie 3:1.

W drugim secie do głosu doszedł Tejmuraz Gabaszwili i zdobywając punkt przy serwisie Polaka w szóstym gemie (do 15) przechylił szalę na swoją korzyść.

Decydująca część meczu przyniosła więcej emocji. Hurkacz prowadził już 3:1 po przełamaniu do 15, ale w siódmym gemie stracił punkt przy własnym serwisie i jego prowadzenie stopniało do stanu 4:3. W kolejnym gemie Gabaszwili serwował na remis, ale od tego momentu wrocławianin nie przegrał już ani jednej piłki. Hubert Hurkacz przełamał Rosjanina do zera, a za chwilę nie dał mu żadnych szans przy własnym podaniu i wygrał cały mecz.

Hubert Hurkacz - Tejmuraz Gabaszwili - 6:3, 3:6, 6:3

Rywalem Hurkacza w drugiej rundzie będzie Włoch Matteo Berretini, który w pierwszej rundzie pokonał Brytyjczyka Liama Broadyego 5:7, 6:3, 7:6. Polak, żeby awansować do turnieju głównego Australian Open musi pokonać jeszcze dwóch przeciwników.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca kwietnia 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.
Reklama