Australian Open: Hubert Hurkacz awansował do drugiej rundy eliminacji

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2018-01-10 07:00 | Zmodyfikowano: 2018-01-10 07:00

Wszystkie sety nie dość, że kończyły się po dziewięciu gemach to jeszcze trwały mniej więcej tyle samo - po prawie pół godziny.

Pierwszą partię 6:3 wygrał Hubert Hurkacz, a kluczowy okazał się czwarty gem w którym wrocławianin przełamał rywala do 15 i objął prowadzenie 3:1.

W drugim secie do głosu doszedł Tejmuraz Gabaszwili i zdobywając punkt przy serwisie Polaka w szóstym gemie (do 15) przechylił szalę na swoją korzyść.

Decydująca część meczu przyniosła więcej emocji. Hurkacz prowadził już 3:1 po przełamaniu do 15, ale w siódmym gemie stracił punkt przy własnym serwisie i jego prowadzenie stopniało do stanu 4:3. W kolejnym gemie Gabaszwili serwował na remis, ale od tego momentu wrocławianin nie przegrał już ani jednej piłki. Hubert Hurkacz przełamał Rosjanina do zera, a za chwilę nie dał mu żadnych szans przy własnym podaniu i wygrał cały mecz.

Hubert Hurkacz - Tejmuraz Gabaszwili - 6:3, 3:6, 6:3

Rywalem Hurkacza w drugiej rundzie będzie Włoch Matteo Berretini, który w pierwszej rundzie pokonał Brytyjczyka Liama Broadyego 5:7, 6:3, 7:6. Polak, żeby awansować do turnieju głównego Australian Open musi pokonać jeszcze dwóch przeciwników.