Dolny Śląsk: Od poniedziałku ferie? Nie dla wszystkich...

Justyna Kościelna | Utworzono: 2018-01-13 17:30 | Zmodyfikowano: 2018-01-13 17:30
Dolny Śląsk: Od poniedziałku ferie? Nie dla wszystkich... - zdjęcie ilustracyjne; fot. Andrzej Owczarek
zdjęcie ilustracyjne; fot. Andrzej Owczarek

Od poniedziałku dolnośląscy uczniowie i nauczyciele mają dwutygodniowe ferie. Ale nie dla wszystkich będzie to czas wypoczynku - wielu uczniów skorzysta z zajęć oferowanych przez szkołę.

Małgorzata Górny, dyrektorka 4 LO we Wrocławiu: - Już od paru lat nauczyciele, mimo że mają urlop, decydują się przyjść i pracować dodatkowo z maturzystami. Robią to społecznie, za darmo. Zajęcia są oczywiście bezpłatne, a udział w nich dobrowolny, mimo to frekwencja jest bardzo wysoka. Czasem się śmieję, że jest więcej uczniów w czasie ferii, niż w pozostałe, normalne dni.

Podobne zajęcia organizowane są m.in. w legnickim V LO. W wałbrzyskiej jedynce akurat w tym roku nauki w ferie nie będzie, ale dyrektor Oksana Citak mówi, że w poprzednich latach to się zdarzało. - Szkoła jest otwarta - jeżeli uczniowie i nauczyciele się dogadają, z organizacją zajęć nie będzie problemu - przyznaje.   

Dolnośląski Kurator Oświaty pochwala takie inicjatywy. - Nie wiemy, ile dokładnie szkół się decyduje na takie rozwiązanie, bo tego nie śledzimy - to wewnętrzne ustalenia każdej placówki, ale cieszę się, że nauczyciele poświęcają swój prywatny czas, by podszkolić swoich uczniów - mówi kurator Roman Kowalczyk.

 

 

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.