Łukasz Kubot i Marcelo Melo wygrali turniej w Sydney

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2018-01-12 07:11 | Zmodyfikowano: 2018-01-12 07:11

W pierwszej partii Łukasz Kubot i Marcelo Melo nie dawali większych szans rywalom przy własnym serwisie. Kończyli gemy do 15 lub do zera - za wyjątkiem ostatniego, wygranego do 30. Kluczowy był jednak czwarty gem. Wtedy to Polak i Brazylijczyk zdobyli punkt przy podaniu Struffa i Troickiego (do 15) i od tej pory pewnie zmierzali po zwycięstwo w secie, którego skończyli po 27 minutach z wynikiem 6:3.

Drugi set przez sześć gemów toczył się pod dyktando serwujących, choć w czwartym niewiele brakowało, żeby Kubot i Melo stracili punkt bo wygrali go tylko do 40. Po wyrównanej grze przyszła pora na przełamanie. W siódmym gemie polsko-brazylijski pokonał serwujących Jana-Lennarda Struffa i Viktora Troickiego do 15. Kolejne dwa gemy kończyły się szybkimi zwycięstwami podających. Liczyliśmy zatem, że podobnie będzie w następnym w którym Kubot i Melo serwowali na zwycięstwo w meczu. Polak i Brazylijczyk musieli się jednak napracować bo przegrywali już 0:15 i 15:30. Ostatecznie jednak po dwóch piłkach meczowych wygrali gema do 40. Całego seta po 33 minutach zwyciężyli 6:4 i mogli cieszyć się ze zdobycia tytułu w Sydney.

Kolejny turniej Kubot i Melo także rozegrają na Antypodach, a będzie nim wielkoszlemowy Australian Open. Rywalizacja rozpoczyna się w poniedziałek. Rok temu polsko-brazylijski debel rywalizację w Melbourne zakończył na trzeciej rundzie.

Łukasz Kubot / Marcelo Melo - Jan-Lennard Struff / Viktor Troicki - 6:3, 6:4