40 mln zł. Tyle pożyczył przedsiębiorcom w zeszłym roku Fundusz Regionu Wałbrzyskiego

Barbara Szeligowska | Utworzono: 2018-01-12 13:21 | Zmodyfikowano: 2018-01-12 13:21
A|A|A

Fot. Wikimedia Commons

W 2017 roku fundusz udzielił łącznie prawie 360 pożyczek. Jak podkreśla prezes funduszu Robert Jagła, pomoc nie ograniczała się wyłącznie do pieniędzy:

- Może każdy przedsiębiorca uzyskać nasze wsparcie w ramach szkoleń, grantów, które mamy czyli wspieramy poprzez dofinansowanie bezzwrotnych tak zwanych pożyczek na działanie, konsultacje i również wspieranie w pisaniu i przygotowywaniu wniosków.

W tym roku nowością jest Regionalna Pożyczka Hipoteczna, która już cieszy się dużym zainteresowaniem, mówi dyrektor finansowy w funduszu, Remigiusz Lewicki:

- Przedsiębiorcy dolnośląscy mogą dostać na zakup nieruchomości kwotę maksymalnie 1,5 miliona złotych oprocentowaną od 2,85 bez żadnej prowizji z okresem spłaty w zależności od wkładu własnego, który wniosą albo na 10 albo na 15 lat. Wnioski złożone są w tej chwili już po dwóch tygodniach funkcjonowania na 3 miliony złotych.

Wśród inicjatyw, na które fundusz udzielił tanich pożyczek, znalazły się między innymi zakup repliki działa armatniego i wyposażenia artylerzysty, sauny odchudzające czy średniowieczny gród rycerski.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama