Wrocław: Rekrutacja do nowego programu dla startupów

Przemek Gałecki, MK | Utworzono: 2018-01-13 15:30 | Zmodyfikowano: 2018-01-13 15:30
A|A|A

Fot. Pixabay (zdjęcie ilustracyjne)

Dostęp do najlepszych mentorów, bezpłatne biuro we Wrocławskim Parku Technologicznym, 100 tysięcy złotych dla zwycięzcy, a co może jeszcze ważniejsze – pierwsza trójka pojedzie na szkolenie do najlepszej uczelni technologicznej na świecie – MIT.

– Mamy nadzieję, że dzięki temu program akceleracyjny stanie się jeszcze bliższy startupom z naszego miasta czy regionu- mówi Ewa Kaucz, prezes Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej, która będzie jednym z partnerów przedsięwzięcia.

Do IV edycji programu akceleracyjnego dla firm tworzących nowe technologie zgłaszać można się do końca lutego na stronie www.mitefcompetition.org

Michał Karbowiak z Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej:

-Cykl warsztatów, sesji, zajęć, które mają doprowadzić do tego, że wybrane startupy będą działały lepiej i będą miały bardziej dopracowane swoje swoje biznesplany, a potencjalne pomysły uda się wdrożyć do gospodarki, do przemysłu.

Wrocław jest drugim po Warszawie największym centrum startupowym w Polsce. W mieście działa blisko 150 tego typu firm. Stolica Dolnego Śląska uplasowała się na drugim miejscu – tuż za Warszawą - w prestiżowym badaniu "Polskie Startupy 2017". Z kolei według badań Eurostatu Dolny Śląsk najskuteczniej ze wszystkich regionów Unii Europejskiej tworzy nowe miejsc pracy.

Program został przygotowany zgodnie z wytycznymi amerykańskiego Massachusetts Institute of Technology, czyli najlepszej uczelni technologicznej na świecie – tłumaczy Karbowiak:

Czytaj też:

W poprzednich trzech edycjach ten prestiżowy program akceleracyjny odbywał się wyłącznie w Warszawie. Teraz uczestnicy – poza stolicą - przyjadą także do Wrocławia. Zgłaszać mogą się startupy z różnych branż.

Dlaczego przedstawiciele międzynarodowych firm działających na Dolnym Śląsku zdecydowali się na uczestnictwo w inicjatywie?

- Tematy związane z innowacjami oraz Industry 4.0 są od ponad pięciu lat w centrum naszego zainteresowania. Pozyskiwanie nowych kontaktów, zapoznawanie się z różnymi doświadczeniami biznesowymi i nowymi technologiami pomagają nam w tworzeniu oraz rozwoju wartościowych produktów czy rozwiązań dedykowanych do automatyzacji procesów produkcyjnych – odpowiada Paweł Stefański, prezes firmy Balluff jednego z dostawców czujników, systemów identyfikacji oraz rozwiązań sieciowych do wszystkich obszarów automatyzacji produkcji.

 

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
NA ANTENIE
FilipMarczyński
Filip Marczyński
 14:00 - 15:00
PROGRAM BEZ VAT
Reklama