Wałbrzyski "Bombiarz" zatrzymany

z informacji prasowych | Utworzono: 2018-01-15 18:50 | Zmodyfikowano: 2018-01-15 18:50
A|A|A

Nad sprawą fałszywych alarmów bombowych pracowali wyselekcjonowani policjanci Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego wspólnie z funkcjonariuszami Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu.  Mężczyzna odpowie za poinformowanie za pośrednictwem poczty elektronicznej policjantów o planowanym 18 października ubiegłego roku, zdetonowaniu bomby w wałbrzyskim centrum handlowym oraz o podłożeniu innego ładunku wybuchowego i rozprzestrzenieniu choroby zakaźnej tydzień później.

Sprawca wywołał niepotrzebną interwencję wszystkich służb ratowniczych oraz zakłócił pracę wielu instytucji, wiedząc że zagrożenie nie istnieje. 29-latek w trakcie przesłuchania przyznał się do zarzucanych czynów i złożył stosowne wyjaśnienia.

Za popełnione czyny grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności oraz wysoka nawiązka na rzecz Skarbu Państwa w kwocie nie mniejszej niż 10 tysięcy złotych.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca czerwca 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.
Reklama