Po zimowej przerwie wraca Superliga. Chrobry zagra dziś w Gdańsku

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2018-01-16 07:42 | Zmodyfikowano: 2018-01-16 08:01

Szczypiorniści obu drużyn ostatni raz w grze o ligowe punkty byli w połowie grudnia. Chrobry pokonał wtedy w Elblągu tamtejsze Meble Wójcik 29:28 z kolei Wybrzeże zwyciężyło u siebie Spójnię Gdynia 27:23.

Potem przyszła pora na zimową przerwę. - To była ciężka praca nad sferą fizyczną. Pracowaliśmy także nad tym co nas bolało w pierwszej rundzie czyli skutecznością gry i doskonaleniem takich wariantów wyższej obrony - mówi trener Chrobrego Jarosław Cieślikowski, który dodaje, że przed meczem z Wybrzeżem - Jesteśmy optymistycznie nastawieni. Wiemy jakie mamy mocne strony. Boli tylko fakt, że z powodu kontuzji nie mogą z nami do tych rozgrywek przystąpić Dominik Płócienniczak, Michał Bartczak i Wiktor Kubała.

Poprzedni mecz Chrobrego z Wybrzeżem - w pierwszej kolejce sezonu - zakończył się zwycięstwem drużyny z Głogowa 31:26.