Sztuka w Radiu Wrocław Kultura [SŁUCHAJ DO 19:00]

Maciek Przestalski | Utworzono: 2018-01-17 15:40 | Zmodyfikowano: 2018-01-17 15:40
A|A|A

Radio Wrocław Kultura DAB+ Sztuka, środa 16-20, Maciek Przestalski (powtórka audycji w czwartek od 8:00)

Na początek Program Rezydencji Artystycznych AIR Wro. Chwilę po 16:00 odwiedzi nas Daina Pupkeviciute, pochodząca z Kowna performerka, wybrana w ramach ubiegłorocznego naboru dla miast partnerskich Wrocławia, która w najbliższy weekend prowadzić będzie warsztaty "Autobiografia w performensie". W naszym studiu zagości także Berenika Nikodemska, która zachęci do wzięcia udziału w kolejnych naborach, i najpewniej wspomni też o nowym programie i nazwie instytucji w ramach której funkcjonuje AIR Wro.

We Centrum Sztuki WRO trwa wystawa w ramach 10-lecia koncepcji Interaktywnego Placu Zabaw, nowatorskiej i rozwijającej się na przestrzeni lat wystawy instalacji i obiektów medialnych. Tym razem twórcy skupiają się przede wszystkim na sygnałach dźwiękowych – interaktywnych instalacjach które dają możliwość zabawy z dźwiękiem. O "Sygnałach" około 16:45 opowiedzą Magdalena Kreis i Paweł Janciki.

Nie mieliśmy jeszcze okazji, przy okazji naszych środowych spotkań, sprawdzić co dzieje się w HART hostel & art, a miejsce to bardzo ciekawe. Dobrym powodem jest wystawa prac Moniki Ratajczak zatytułowana "Miejsca ulotne", o której około 17:30 mówić będą autorka, a także Izabela Duchnowska.

A na koniec wystawa Karoliny Jaklewicz w Galerii Miejskiej, która po zaledwie kilku dniach trwania zakończy się czwartkowym fiksażem. Główną ideą minimalistycznej wystawy malarki-abstrakcjonistki jest skupienie się na motywie linii, jej rodzajach, roli w sztuce oraz w życiu codziennym. W temat, chwilę po 18:15 wprowadzi nas autorka.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama