O planach dolnośląskich uzdrowisk w wieczornej publicystyce [POSŁUCHAJ]

Filip Marczyński | Utworzono: 2018-01-17 21:00 | Zmodyfikowano: 2018-01-17 21:00
A|A|A

Polanica; fot. Jacek Halicki/Wikimedia Commons

W Polanicy Zdroju Polska Grupa Uzdrowisk prezentowała niedawno swoje plany na 2018 rok. Właściciel uzdrowisk, czyli Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych należące do KGHM, zamierza rozwijać swoje uzdrowiska i hotele, inwestując w nie ponad 100 milionów złotych. Z oferty uzdrowiskowej korzystają głównie pacjenci kierowani przez NFZ. Jednym z elementów leczenia pacjentów z problemami kardiologicznymi jest ich rehabilitacja po zawałach lub operacjach.

W Polanicy zajmują się tym lekarze ze szpitala "Zdrowie". Do tej pory problemem było dochodzenie do zdrowia po przebytym zabiegu - mówi dr Małgorzata Olesińska - Olender, ordynator placówki.

W tej chwili sytuacja się poprawia, także z dostępnością rehabilitacji kardiologicznej, która do tej pory w województwie dolnośląskim była na poziomie zaledwie 15 - 17 procent. Na najnowsze dane jeszcze czekamy, ale jak mówi dr Olender, będą one lepsze.

Z kolei w Świeradowie Zdroju  w zakładzie przyrodoleczniczym pacjenci mogą skorzystać z borowin lub kuracji wodą radonową, która która oddziałuje na hormony - mówi Witold Dziekan, kierownik zakładu.

Uzdrowisko w Świeradowie proponuje tez kąpiele w naparze z kory świerków, bardzo korzystne między innymi dla dróg oddechowych.

Więcej o planach dolnośląskich uzdrowisk mówiliśmy w dzisiejszej publicystyce Radia Wrocław. Gościem był m.in. Jerzy Odnicz-Czarnecki z NFZ, który opowie o tym, jak dostać się do uzdrowiska. 

POSŁUCHAJ CAŁEJ AUDYCJI:

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama