Zabytek latami czekał na remont. Wreszcie się udało

Andrzej Andrzejewski | Utworzono: 2018-01-17 13:00 | Zmodyfikowano: 2018-01-17 12:25
A|A|A

Po dziesięcioleciach oczekiwań wielu mieszkańców Chojnowa przestało już wierzyć, że zabytkowy dworzec kolejowy w centrum miasta odzyska jeszcze dawny blask. A jednak... Od kilku dni ekipy budowlane prowadzą remont gmachu. Brygida Mytkowska, sekretarz miasta przyznaje, że niektóre części dworca zyskają nowe funkcje.

- Samorząd wynajmie to pomieszczenie i to będzie poczekalnia dla pasażerów PKS, busy. Na pierwszym piętrze koleje mają dosyć spore pomieszczenie - też około 140 metrów kwadratowych - które mają zamiar przeznaczyć na punkt przedszkolny.

Remont zabytkowego dworca kolejowego w Chojnowie będzie kosztował ponad 10 milionów złotych. Oddanie do użytku planowane jest na wiosnę przyszłego roku.

Tutaj wpisz opis

Jan Gibuła prawie od 30 lat codziennie wyjeżdża z tej stacji do pracy i przyznaje, że kilka dni temu widok ekip budowlanych bardzo go zaskoczył.

- Ja tu przyjeżdżałem o piątej rano, a pociąg o szóstej miałem. Pamiętam tylko kasy były, przechowalnia bagażu była, bar po prawej stronie i poczekalnia. A w 1989 roku zdemolowali i po wszystkim. Może i będzie tu coś. Słyszałem, że mają tu zrobić poczekalnie też dla PKS-u.

Reprezentanci PKP zapewniają, że w odremontowanym gmachu znajdą się nie tylko poczekalnie. Miejsca wystarczy również na Biuro Obsługi Klienta, kasy, a nawet na... niewielkie przedszkole.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama