Wystawa Signum Temporis na 50-lecie Muzeum Papiernictwa [WIDEO]

Bartosz Szarafin | Utworzono: 2018-01-19 11:02 | Zmodyfikowano: 2018-01-19 11:02

Wystawa Signum Temporis, zainauguruje 2018 rok w Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdroju. Odwiedzający będą mogli zobaczyć dzieła artysty rzeźbiarza - Tomasza Westrycha, który specjalnie dla muzeum nieco zmienił technikę wykonania. Czego dotyczy wystawa? - wyjaśnia Marta Nowicka z Muzeum:

- Z rzeźb, które wykonywał z gliny ceramicznej, miał taki specjalny cykl, który nazywał się eratyki, specjalnie dla nas wykonał cykl z masy papierowej. 

Wystawa organizowana jest w ramach obchodów Jubileuszu 50-lecia Muzeum Papiernictwa (1968-2018). Ekspozycja dostępna będzie dla zwiedzających do 15 lipca 2018 r. Wernisaż odbędzie się 19 stycznia o godzinie 16.00.

Tym razem będą to tzw. eratyki, czyli rzeźby inspirowane naturą. Specjalnie na 50-lecie muzeum - Artysta Tomasz Westrych zmienił materiał i wykonał rzeźby z papieru. O jego inspiracjach mówi Marta Nowcka:

- Artysta bardzo inspiruje się człowiekiem, naturą ludzką więc te rzeźby często będą przypominały ludzkie głowy, ludzkie twarze więc ta natura z człowiekiem będzie się przeplatała.

Z okazji ferii muzeum wydłużyło godziny otwarcia. Ponadto udostępniono dodatkową wystawę czasową prezentującą około 200 ekslibrisów - czyli księgoznaków pochodzącą z prywatnych zbiorów Introligatora - Andrzeja Włodarskiego. Szczegóły na stronie internetowej muzeum.

 

Reklama
Zdjęcia
Wystawa Signum Temporis na 50-lecie Muzeum Papiernictwa [WIDEO] - 4
Wystawa Signum Temporis na 50-lecie Muzeum Papiernictwa [WIDEO] - 5
Wystawa Signum Temporis na 50-lecie Muzeum Papiernictwa [WIDEO] - 6

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.