Silny wiatr wywrócił tira. Kierowca obwinia policję

Andrzej Andrzejewski | Utworzono: 2018-01-19 07:28 | Zmodyfikowano: 2018-01-19 10:05
A|A|A

fot. Andrzej Andrzejewski

Kilka godzin zajęło strażakom usunięcie ciężarówki, którą wieczorem wichura przewróciła okolicach w Mąkolic na drodze między Jaworem a Legnicą. Z baków samochodu przewożącego meble dodatkowo wylało się paliwo. Kierowca pojazdu Władysław Marcjanek twierdzi, że do tego wypadku nie byłoby, gdyby nie... policja.

- Stanąłem na parkingu w Jaworze przy cmentarzu. Policjant przyszedł i wygonił mnie pod rygorem ukarania mnie mandatem 500 zł. Zanim odjechałem, prosiłem: że jest bardzo duży wiatr i nie chcę jechać ze względów bezpieczeństwa. Musiałem odjechać, żeby nie zapłacić 500 złotych - mówi kierowca.

Straty wstępnie oszacowano na kilkadziesiąt tysięcy. Na szczęście w wypadku nikt nie ucierpiał. 

Komisarz Kordian Mazuryk wyjaśnia, że policjanci polecili przeparkować samochód na pobliski parking. Nie wiedzieli o braku miejsc.

- Gdyby kierujący zadzwonił pod 997 i poinformował, że parking ten ma już zajęte wszystkie miejsca i chciałby - z uwagi na panujące trudne warunki atmosferyczne - powrócić na wcześniejsze miejsce, bo boi się jechać, to z pewnością mógłby powrócić gdzie się zatrzymał i policjanci nie robiliby mu żadnych problemów- mówi Mazuryk.

Funkcjonariusze zapewniają, że z tego wypadku wyciągną odpowiednie wnioski, tak by podobny przypadek więcej nie miał miejsca.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Jaworzanka
2018-01-30 09:22:52
z adresu IP: (178.235.xxx.xxx)
Ocena: 2
Policjanci bronią się jak tchórze. Widzą ze ktoś przejdzie tam gdzie nie ma pasów ALE NIE WIDZĄ że ciężkie auta jeżdżą i stoją na tych naszych nowych i drogich chodnikach.
~eles1949
2018-01-26 20:40:53
z adresu IP: (94.254.xxx.xxx)
Ocena: 0
Dobrze, że nie spotkał tych z Trzemeskiej . . . Niech się cieszy, że żyje.
~Kierowca
2018-01-26 12:38:41
z adresu IP: (78.10.xxx.xxx)
Ocena: 1
Kiedyś mi zabrali dowód rejestracyjny za różny odcień pomarańczowych żarówek w kierunkowskazie. Widoczne tylko jak włączyłem awaryjne. Z normalnej niemieckiej żarówki znanej marki (którą mi tu za wulgaryzm bot bierze) farba trochę wyblakła przez lata. Pozdrowienia dla drogówki - nikt Was nie lubi.
~rokicki
2018-01-24 17:35:23
z adresu IP: (217.153.xxx.xxx)
Ocena: 2
.....tak to władza uderza do głowy chłopakom niebieskim.....rób co mówię - jak nie to ci wlepie mandat...zero pomyślunku...bo po co myśleć - nie o to chodzi żeby przegrzewać głowę myśleniem...
~?!??!
2018-01-24 10:48:31
z adresu IP: (94.254.xxx.xxx)
Ocena: 1
A gdyby babcia miała wąsy A gdyby se można gdybać
~Kuba
2018-01-23 19:34:21
z adresu IP: (87.99.xxx.xxx)
Ocena: 2
Straty wstępnie oszacowano na kilkadziesiąt tysięcy zapłaci pała która to auto wygnała.
~Kuba
2018-01-23 13:38:48
z adresu IP: (188.127.xxx.xxx)
Ocena: 2
A od kiedy policja w Polsce jest od dbania o bezpieczeństwo Obywateli. Przecież wiadomo, że powołano ich wyłącznie po to, żeby zasilali budżet. Ci i tak byli łaskawi, bo dali kierowcy szanse, a przecież mogli jeszcze sprawdzić czy wszystkie żarówki obrysowe sprawne, czy w apteczce wszystko jest, może by udało się jeszcze na czymś złapać kierowcę.
~seba
2018-01-22 13:56:36
z adresu IP: (193.46.xxx.xxx)
Ocena: 7
Proponuje temu POLICJANTOWI wlepiać mandaty kierowcą którzy stoją w korkach na autostradzie. Bo przepisy zabraniają postoju na takiej drodze.
~brw fm
2018-01-22 10:18:05
z adresu IP: (94.40.xxx.xxx)
Ocena: 3
Kto ma zasilac szeregi Policji jak na dzień dobry proponują 1800 netto. Sami sobie odpowiedzcie. Jak ktoś cos potrafi to raczej nie idzie do policji a otwiera swój biznes
~Kris kurygris
2018-01-20 12:46:43
z adresu IP: (94.254.xxx.xxx)
Ocena: 4
Policjanci w naszym kraju tylko umieją karać
~Kierowca
2018-01-20 02:56:37
z adresu IP: (94.254.xxx.xxx)
Ocena: 9
Tak policja ma dbac o bezpieczeństwo a nie je stwarzac . To nie jest parking policji wiec gówno im do tego . Do czego to dochodzi zeby dzwonic na policje i się prosić zeby stanac na parkingu . W Polsce to nie policja to mafia . Ktora tylko umi karac .
~no limit
2018-01-19 23:53:23
z adresu IP: (37.47.xxx.xxx)
Ocena: 10
Na miano psa nie zasługują . PIES ma rozum , instynkt i przewiduje . To Psie kupy , nic wiecej na zbity ryj z panstwowki ich pogonic . Policja ma pomagac i stac na strazy porządku , obywatel powinien czuc sie bezpiecznie w kraju gdzie jest tyle tej pseudo wladzy , a fakt jest taki ze kazdy kierowca widzac radiowóz dyskomfort odczuwa i obawe o swoje ciezko zarobione kilka stowek. Czlowiek mogl zginac inni uczestnicy ruchu drogowego tez byli narazeni. Zgodnie z przepisami powinni odpowiadac za spowodowanie katastrofy w ruchu drogowym. Gdzie ich rozum , gdzie Etyka ????? .... ziomku 3mam kciuki za to aby byli / były ( tak psie kupy były ) ukarane za swoja postawe . J P
~driver
2018-01-19 21:35:20
z adresu IP: (109.243.xxx.xxx)
Ocena: 9
a komisarz mazuryk za te durne wytłumaczenie powinien wyleciec odrazu
~driver
2018-01-19 21:33:27
z adresu IP: (109.243.xxx.xxx)
Ocena: 8
policjanci powinni ze swoich płacić za szkody
~driver
2018-01-19 21:31:12
z adresu IP: (109.243.xxx.xxx)
Ocena: 0
dmx jestes kompletnym idiota
~Xxx
2018-01-19 20:40:03
z adresu IP: (178.235.xxx.xxx)
Ocena: 11
Zachowanie policjantów karygodne a jestem ciekaw czy szanowni policjanci byli z ruchu drogowego czy zwykłe patrolowki żal mi tych ludzi bez odrobiny wyobraźni policja Jaworska wyraźnie potrzebuje zewnętrznej kontroli wtedy wyjdzie wszystko na jaw wszystkie nieprawidłowości policjanci powinni odpowiadać za narażenie życia i zdrowia kierowcy za swoją decyzję
~2yz
2018-01-19 20:20:00
z adresu IP: (5.174.xxx.xxx)
Ocena: 4
Policja zawsze ma wytłumaczenie teraz sie tłumaczacą żeby wyjść z tej sytuacji że to nie ich winna , byli by normalni to pozwolili by mu postać wiatr by sie uspokoił to by sobie pojechał spokojnie
~DMX
2018-01-19 19:22:01
z adresu IP: (31.0.xxx.xxx)
Ocena: -10
JA NA MIEJSCU POLICJANTOW TO DOPIERO BYM PRZYLOZYL MANDAT A CO POLICJANCI MU WYWROCILI CIEZAROWKE , JAK SIE ZWRACA RAZ UWAGE ZEBY TAM NIE STAL TO I TAKZROBIL SWOJE< POLICJA TO NIE INSTYTUT METOOROLOGICZNY GOSPODARKI WODNEJ ZE MA SIE WICHURAMI ZAJMOWAC I SPECJALNIE OSTRZEGAC KIEROWCOW BO KEROWCA SAM NIE WIE BO JEST CIEMNY
~Siwy
2018-01-19 19:20:51
z adresu IP: (91.233.xxx.xxx)
Ocena: 8
W Niemczech policja nawet się nie dopieprza jak parking jest zawalony i stoisz na bokach dystrybutorów, nie czają się jak i nas po krzakach i strzelają z przestarzałego sprzętu, o którym mało co wiedzą, ale oczywiście przełożony musi bronić swoich podwładnych, większość radiowozów ma CB, powinni wiedzieć że parkingi są zawalone, no ale po co, najlepiej pozbyć się kogoś, aby mieli gdzie stanąć i ściągać, wszyscy polscy policjanci powinni minimum na kilka miesięcy iść przejść szkolenie na zachodzie, począwszy od samej góry, wtedy by nie było że masz dzisiaj się wykazać i zarobić daną kwotę, paranoja Panowie, powinni ich obciążyć kosztami akcji
~Kbks89
2018-01-19 19:16:45
z adresu IP: (94.254.xxx.xxx)
Ocena: 9
Byłem świadkiem tej paskudnej "przewrotki",jechałem w stronę Jawora.Zestaw leciał jak piórko.....Próbowałem pomóc kierowcy,ale po dostaniu się do niego,okazało się że nic mu się nie stało.Szkoda tylko że ktoś podjął tak nie przemyślaną decyzję 10 min. wcześniej.Życzę kierowcy aby sprawa zakończyła się po jego myśli.
~gonzo
2018-01-19 19:00:10
z adresu IP: (31.182.xxx.xxx)
Ocena: 26
To POLICJA jako instytucja, powinna być tak zorganizowana, żeby ostrzegać w takiej sytuacji kierowców i szukać im bezpiecznych parkingów i to kontrolować. Ludzie, kiedy my się doczekamy prawdziwych stróżów prawa i bezpieczeństwa nas wszystkich?? A to, przez polecenia idące z góry !!!! Codziennie odprawa, darcie mordy przez przełożonych i wymagania. Ci biedni policjanci nawet nie wiedzą od czego zacząć służbę, by zadowolić swoich zidiociałych przełożonych. No, ale zawsze swój mózg też trzeba mieć. Pozdrawiam.
~Zaba226
2018-01-19 18:48:06
z adresu IP: (88.167.xxx.xxx)
Ocena: 10
Dla mnie sprawa jest prosta przewoźnik naprawia ciężarówkę fakturę wysyła na Policję a ktoś kto o tym decydował odpowiada równowartościa trzech pensji resztę dopłaca Policja ze swojego budżetu
~Szofer
2018-01-19 18:31:45
z adresu IP: (37.47.xxx.xxx)
Ocena: 4
Jak ja nie nawidze tych cwaniakow w mundurach ..wielcy bohaterowie z bronia a po cywilu lalusie
~Gumiś
2018-01-19 18:09:49
z adresu IP: (178.37.xxx.xxx)
Ocena: 11
Mam pytanie do wszystkich polskich kierowców kiedy nareszcie zrobimy strajk jak we Włoszech czy Francji albo Hiszpanii?
~Gość
2018-01-19 18:04:39
z adresu IP: (78.8.xxx.xxx)
Ocena: 10
Czytając wypowiedź tego komisarza zastanawiam się co on ma w głowie. Dobrze że nie kazał dzwonić pod 112 i zgłosić ,że na parkingu nie ma miejsc. Teraz powinni obciążyć policję.
~ftx
2018-01-19 17:56:27
z adresu IP: (77.254.xxx.xxx)
Ocena: 5
Chłopcy radarowcy a tłumaczenie do przewidzenia! Debilne.
~zeb
2018-01-19 17:14:10
z adresu IP: (31.2.xxx.xxx)
Ocena: 13
a może do premiera miał dzwonić albo prezesa i ojca dyrektora. bohaterzy w mundurach.
~Doc
2018-01-19 17:10:37
z adresu IP: (188.146.xxx.xxx)
Ocena: 7
A kto to ten K.Mazuryk? Bo z wypowiedzi i stopnia wnosze ze z wysokosci nie bardzo widac co sie dzieje na dole.
~liberator
2018-01-19 17:06:32
z adresu IP: (78.10.xxx.xxx)
Ocena: 2
Czy ktoś wie czy policja zajmuje się innymi sprawami niż przestępstwa drogowe? Ja w ciągu roku byłem 4 razy kontrolowany. Dwa razy czy nie jestem pijany a dwa razy popełniłem straszne przestępstwa. Nie miałem zapiętych pasów w mieście gdzie się jeździ 30km/godz, a drugim razem gaśnicy. Czy to jest normalne aby zwykły szary człowiek był 4 razy kontrolowany przez policję?
~Komentarz został usunięty
2018-01-19 16:51:19
z adresu IP: (194.28.xxx.xxx)
Ocena: -1
Komentarz został usunięty
~tomi
2018-01-19 16:50:27
z adresu IP: (37.47.xxx.xxx)
Ocena: 6
Ja powiem tylko tyle w tym kraju policjanci jak jezdrze od 20 lat nigdy mi nie pomógł a sory pomógł jedynie mandat wypisać
~gg1500
2018-01-19 16:47:57
z adresu IP: (188.146.xxx.xxx)
Ocena: 2
To cebulę A ja bym mandatu nie przyjął stał bym dalej
~Seba
2018-01-19 16:04:58
z adresu IP: (79.175.xxx.xxx)
Ocena: 9
Ten policjant który przegonił tego kierowce powinien odpowiadać finansowo za uszkodzenia pojazdu jak i całą akcję.Jeżeli nie ma mózgu tylko wytyczne komendanta na temat zarabiania na mandatach.
~Kierowca
2018-01-19 15:43:23
z adresu IP: (78.88.xxx.xxx)
Ocena: 8
Ja nie chcę rzucać epitetami, ale od policjantów z Jawora wiem, że nowy komendant w Jaworze narzucił takie wymagania, co do ilości wystawiania mandatów, że policjanci z drogówki zaczęli wykonywać najstarszy zawód na świecie, zamiast być policją. Zapytajcie policjantów, nieoficjalnie oczywiście, to wam powiedzą.
~Jotpedwa
2018-01-19 15:37:45
z adresu IP: (94.254.xxx.xxx)
Ocena: 5
Tak, tak Kulson. Policjant sam mógł to sprawdzić czy jest miejsce na parkingu w tej wyjątkowej sytuacji zamiast wysyłać tira w drogę. „- Gdyby kierujący zadzwonił pod 997 i poinformował, że parking ten ma już zajęte wszystkie miejsca i chciałby - z uwagi na panujące trudne warunki atmosferyczne - powrócić na wcześniejsze miejsce, bo boi się jechać, to z pewnością mógłby powrócić gdzie się zatrzymał i policjanci nie robiliby mu żadnych problemów- mówi Mazuryk.”
~Sylwek
2018-01-19 15:33:42
z adresu IP: (94.254.xxx.xxx)
Ocena: 9
Niech Komisarz Kordian Mazuryk zadzwoini pod 997 i powie że jest niespełna rozumu to może koledzy podwiozą do psychiatryka.
~Hubae
2018-01-19 15:30:04
z adresu IP: (31.0.xxx.xxx)
Ocena: 13
A logicznym tokiem myslenia kazdego policjanta powinno byc bezpiczenstwo kazdego użytkownika drogi czy to malego czy duzego mobilka...a przez to sami policjanci stworzyli zagrozenie w ruchu lądowym
~antydog
2018-01-19 15:29:08
z adresu IP: (77.136.xxx.xxx)
Ocena: 5
czasami trzeba być człowiekiem, ale policjanci to nie ludzie, niestety z winy systemu...
~Hubae
2018-01-19 15:27:12
z adresu IP: (31.0.xxx.xxx)
Ocena: 11
Z calym szacunkiem lecz za takie podejscie do sprawy ci policjanci powinni zostac ukarani a wrecz obciazeni szkodami poniesionymi przez kierowcę i przewoznika,a co gdyby owy kierowca zginął...
~Laszu
2018-01-19 14:31:36
z adresu IP: (143.176.xxx.xxx)
Ocena: 13
"- Gdyby kierujący zadzwonił pod 997 i poinformował, że parking ten ma już zajęte wszystkie miejsca i chciałby - z uwagi na panujące trudne warunki atmosferyczne - powrócić na wcześniejsze miejsce, bo boi się jechać, to z pewnością mógłby powrócić gdzie się zatrzymał i policjanci nie robiliby mu żadnych problemów- mówi Mazuryk." Taa jasne XD
~Maciej
2018-01-19 14:08:25
z adresu IP: (77.79.xxx.xxx)
Ocena: 13
Ciekawe kto poniesie konsekwencje? Niech policja zapłaci za szkody. Dlaczego to kierowca ma jeszcze cokolwiek robić dzwonić pytać prosić? Stanął, czuł się zagrożony warunkami na drodze. To powinno być jasne że facet głupi nie jest. Jak słyszę że mógł zadzwonić na 997 i poinformować i jeszcze zadzwonić i tu i tu to nóż w kieszeni się otwiera
~dyspozytor
2018-01-19 10:08:04
z adresu IP: (185.32.xxx.xxx)
Ocena: -34
Najłatwiej zwalić winę na policję. A to że kierowca zamiast znaleźć inne miejsce na postój wyruszył w drogę w kierunku Legnicy przejeżdżając chociażby koło 2 stacji paliw i Baru z dużym parkingiem dla samochodów ciężarowych to już nie świadczy o bezmyślności kierowcy??
~bartek
2018-01-19 10:06:33
z adresu IP: (178.219.xxx.xxx)
Ocena: -4
i co z tego ze mandat wypisze niech sobie na 5000 zl wystawi tych bloczków. To ze ktos sobie wystawi mandat nie oznacza automatycznie ze druga strona go ureguluje.
~lord imi
2018-01-19 09:46:56
z adresu IP: (37.47.xxx.xxx)
Ocena: 0
co za śmieci...
~folko
2018-01-19 09:10:40
z adresu IP: (79.110.xxx.xxx)
Ocena: 8
teraz nikomu nie przeszkadzałby, bo nie ma samochodów osobowych - parking długi - po obu stronach drogi
~adela
2018-01-19 09:00:08
z adresu IP: (156.17.xxx.xxx)
Ocena: 19
niech zapłaca teraz za szkody, jak sie nie uzywa mózgu
~szejk
2018-01-19 08:53:45
z adresu IP: (94.254.xxx.xxx)
Ocena: 15
Czasem milicianty robią więcej szkód jak pożytku,obciążyć Jaworską milicie
~Art
2018-01-19 08:36:19
z adresu IP: (188.146.xxx.xxx)
Ocena: 16
Czasami trzeba być człowiekiem.