Kubot i Melo w 1/8 finału Australian Open

Gregor Niegowski | Utworzono: 2018-01-20 07:07 | Zmodyfikowano: 2018-01-20 07:24

Łukasz Kubot tenisista KKT Wrocław i Brazylijczyk Marcelo Melo awansowali do 1/8 finału wielkoszlemowego turnieju Australian Open. Najlepszy na świecie debel pokonał w drugiej rundzie reprezentantów gospodarzy Maxa Purcella i Luke Saville'a 6:3, 7:6 (7-2).

Polak i Brazylijczyk rozpoczęli mecz bardzo dobrze. Pewnie wygrali pierwszego seta dwukrotnie przełamując rywali i oddając tylko raz swój gem serwisowy.

Drugi set był już bardziej zacięty. Żaden z zawodników nie popełniał błędów na serwisie i pewnie zamieniał podania na gemy. Do rozstrzygnięcia losów tej partii potrzebny był tie-break, w którym Kubot i Melo wygrali 7-2, zdobywając aż 3 mini-breaki.

Rywalami Polaka i Brazylijczyka będą Divij Sharan z Indii i Rajeev Ram ze Stanów Zjednoczonych.