Miedź Legnica lepsza w sparingu od Śląska Wrocław

Gregor Niegowski | Utworzono: 2018-01-20 16:00

Piłkarze Śląska Wrocław i Miedzi Legnica zmierzyli się w meczu sparingowym. Spotkanie rozegrano na stadionie OSiR-u w Środzie Śląskiej. Lepsi okazali się przedstawicie I ligi, którzy pokonali wrocławian 2:1.

Strzelanie rozpoczęli piłkarze Miedzi. W 30. minucie mieliśmy rzut rożny, idealną centrę na gola zamienił Bartczak, który wyskoczył najwyżej w polu karnym.

Miedź po zdobyciu pierwsze bramki poszła za ciosem. Śląsk dobrze bronił do 41. minuty, wtedy jednak na strzał z dystansu zdecydował się Łobodziński. Były reprezentant Polski popisał się świetnym trafieniem z 20 metrów.

Po zmianie stron Śląsk stwarzał sobie więcej sytuacji. Atak rozkręcili wprowadzenie Chrapek, Madej, Pich i Robak. Jednak to legniczanie marnowali świetne okazje. W 80. minucie bardzo dobre szanse mieli Vojtus i Augustyniak.

Ostatecznie to Śląsk przed końcem zdobył gola.  W 88. minucie strzelał najpierw Pich, piłka po rykoszecie trafiła od nogi Robaka, a napastnik pewnym strzałem umieścił futbolówkę w siatce.

Śląsk:

I połowa: Wrąbel - Rieder, Tarasovs, Pawelec, Kucharczyk, Pałaszewski, Łyszczarz, Scalet, Riera, Vacek – Bergier.

II połowa: Słowik - Łuczak, Celeban, Rieder, Augusto - Scalet, Pałaszewski, Chrapek, Madej, Pich - Robak

Miedź:

I połowa: Kapsa – Kwame, Perez, Osyra, Bartczak, Purzycki, Marquitos, , Garguła, Łobodziński, Bartulović, Piasecki.

II połowa: Smołuch - Zieliński, Osyra, Bożić, Adu - Augustyniak, Santana, Forsell - Marquitos, Mystkowski, Vojtus.