Wrocławianie wśród bohaterów stanu wojennego

PAP, Marek Zoellner | Utworzono: 2007-12-10 20:36 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A
Prezydent odznaczył Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski m.in. Jacka Fedorowicza. Krzyż oficerski przypiął Krzysztofowi Kolbergerowi czy Annie Nehrebeckiej. Uhonorował działaczy ruchu „Polsko-Czesko-Słowackiej
Solidarności", za wybitne zasługi w działalności na rzecz przemian demokratycznych w Europie Środkowej. Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski otrzymali Paweł Skrzywanek z zarządu PCSS i Igor Wójcik również związany z tą organizacją a także m.in. członek Ogólnopolskiej Komisji Strajkowej Niezależnego Zrzeszenia Studentów w 1989 r.

- To jest kolejna uroczystość związana z naszą przeszłością, która przez kilkanaście lat III Rzeczypospolitej była niejako na poły, bo nie w całości oczywiście, zapomniana, a fragmentami wręcz zakazana. Od dwóch lat staramy się zmienić ten stan rzeczy, robimy to oczywiście kolejnymi krokami, dlatego że wiedza nasza i wiedza w ogóle w Polsce o tym, co działo się najwyżej pokolenie temu albo mniej niż pokolenie, jest ciągle wielce niepewna - mówił prezydent Lech Kaczyński.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama