Inauguracja drugiej rundy fazy zasadniczej w Pile

| Utworzono: 2018-01-21 07:14
A|A|A

Do rundy rewanżowej Impelki podchodzą jako jedenasta drużyna w ligowej tabeli. Rywalki obecnie zajmują piąte miejsce i wyprzedzają Impel Wrocław o 10 ligowych punktów. Forma podopiecznych Jacka Pasińskiego jest bardzo stabilna. W prawdzie w pierwszym meczu, w październiku, to Impelki były górą – jednak od tego czasu to drużyna z Wielkopolski spisywała się lepiej na ligowych parkietach.

Dobrą serię czterech zwycięstw pilanek przerwała w ostatniej kolejce drużyna Developresu SkyRes Rzeszów, choć i w tym meczu PTPS pokazał się z dobrej strony. W Impelu sytuacja zgoła odmienna – od pięciu meczów wrocławianki nie zanotowały zwycięstwa. Zła passę Impelki przerwały w ostatnią środę – pokonując na wyjeździe lidera pierwszej ligi – Energę MKS Kalisz, w meczu IV rundy Pucharu Polski.

Spotkanie Impela z PTPSem będzie ważne dla obu drużyn. Wrocławianki chcąc wydostać się z dolnych regionów muszą zdobywać kolejne punkty, tym bardziej, że ligowi sąsiedzi mają dokładnie tyle samo meczowych oczek. Pilanki natomiast są bardzo bliskie innego celu – aktywnie walczą o pierwszą czwórkę, a kolejne potknięcia Grot Budowlanych Łódź dodają kolejnych nadziei, że walka o strefę medalową nie jest już wcale przesądzona.

W drużynie z Wielkopolski pierwsze skrzypce gra Dajana Bosković, która jest najlepiej punktującą pilskiego zespołu. Dobrze współpracuje para środkowych – Jessica Walker, która lepiej spisuje się w ataku, wraz z Anną Stencel, skutecznie blokującą swoje rywalki. Nie można zapomnieć także o doświadczonych – Dorocie Wilk, Agacie Babicz i Karolinie Różyckiej. To połączenie zawodniczek daje dużą stabilność zespołowi z Piły.

W ostatnich meczach główną armatą Impelek była albo Natalia Murek, albo Tamara Kaliszuk, która pod nieobecność Julii Szczurowskiej w meczowej kadrze, grała na pozycji atakującej. Pewnym punktem drużyny z Wrocławia jest dalej Maria Stenzel. Wrocławianki z pewnością powalczą o zwycięstwo, jednak faworytem spotkania jest zespół z Piły.

Mecz pomiędzy Impelem Wrocław, a Eneą PTPS Piła zostanie rozegrany w niedzielę, 21 stycznia o 18:00 w Hali Sportowo-Widowiskowej pilskiego MOSiRu.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama