Muzyczna Żonglerka w Radiu Wrocław Kultura [SŁUCHAJ od 16:00]

, BT | Utworzono: 2018-01-22 11:40 | Zmodyfikowano: 2018-01-22 09:50

W poniedziałkowej audycji "Muzyczna Żonglerka" (16:00-19:00) pojawi się sporo nowej muzyki i dźwiękowych notatek z paru intrygujących koncertów, które oglądaliśmy we Wrocławiu. O 16:15 radiowe studio odwiedzi Peter J. Birch, aby przybliżyć nam swoje nowe wydawnictwie pt. "Inner Anxiety". To czwarta płyta songwritera z Wołowa. Czy jej tytuł i zawartość oznaczają zwrot w twórczości?

O inspiracjach, metodach pracy i swoich koncertowych rytuałach opowie nam Robert Piernikowski. Artysta, stojący za projektem Syny, niedawno prezentował we Wrocławiu materiał z ostatniej solowej płyty pt. "No Fun". Nam rozmowa z nim sprawiła sporą frajdę, zaprezentujemy jej fragmenty o 17:00. A potem czas na kolejne koncertowe wrażenia i rozmowę z artystkami z Chorwacji Žen. Drugi odcinek rozmowy nagranej po pamiętnym koncercie w Black Moonie, pt. Medika i funkcjonowanie alternatywnego centrum kultury w Chorwacji.

Wreszcie, o 18:00 odwiedzą nas All Sounds Allowed. Grywali w surowej miejskiej scenerii, na 6 piętrze niewykończonego biurowca, w namiocie na środku placu budowy oraz np. odległym Perm (Rosja). Miasto, maszyny, trans, eksperyment - to wyróżnia ASA. Czym nas zaskoczą? Kolektyw ASA wydał w grudniu nową EPkę - utwory z niej pochodzące zabrzmią na naszej antenie.

W "Poniedziałkowej Muzycznej Żonglerce" nie zabraknie zapowiedzi nowych płyt. Zagramy pierwszy singiel z nowej płyty grupy Drekoty pt. "lub maszyna dzika trawa" oraz wydawnictwa 3moonboys, pt. "Zawsze jest za krótko". Jej premiera już w lutym. My sądzimy, że choć zawsze jest "mało i krótko", uda nam się wszystko zaprezentować.

Ula i Andrzej. Zapraszamy przed odbiorniki i komputery. Audycję można oglądać na stronie internetowej Radia Wrocław Kultura.

SŁUCHAJ RADIA WROCŁAW KULTURA

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.